GRY
 
 

Ciążowy organizer

Twoje dane Pokaż wykres Galeria ciąży Dodaj kolejny tydzień następny tydzień poprzedni tydzień Zakończ dziennik
19

Tydzień ciąży
Do przewidywanego terminu porodu pozostało 21 tygodni

Co powinnam zrobić?
  1. Zmień pozycję, w jakiej się kochasz. Seks jest jak najbardziej zalecany w ciąży, jeśli tylko lekarz nie widzi przeciwwskazań medycznych. Jednak w drugiej połowie ciąży nie należy już uciskać brzucha (zaleca się wtedy pozycje „od tyłu” lub „na boku”). Czytaj więcej »
     
  2. Przygotuj plan porodu. W jego tworzeniu powinien pomóc ci lekarz. Dzięki temu dokumentowi łatwiej jest przygotować się do narodzin dziecka. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Możesz czuć zawroty głowy. To dlatego, że naczynia krwionośne są rozluźnione i rozszerzone, a ciśnienie krwi niższe niż zwykle. Jeśli kręci ci się w głowie albo masz wrażenie, że za chwile zemdlejesz, połóż się na lewym boku albo usiądź i pochyl głowę tak nisko, by znalazła się między twoimi kolanami. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Zaplanowanie wizyty u okulisty, jeśli masz wadę wzroku. Na badanie powinnaś zgłosić się najpóźniej na początku trzeciego trymestru. Warto się na nie zdecydować niezależnie od tego, jak mocne nosisz szkła. W ciąży wada wzroku może się pogłębić. Czytaj więcej »
Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek

Zaloguj się używając identyfikatora z ja.w.polki.pl

Poleć nas swoim znajomym