Ciążowy organizer

19
Tydzień ciąży Do przewidywanego terminu porodu pozostało 21 tygodni
Co powinnam zrobić?
  1. Zmień pozycję, w jakiej się kochasz. Seks jest jak najbardziej zalecany w ciąży, jeśli tylko lekarz nie widzi przeciwwskazań medycznych. Jednak w drugiej połowie ciąży nie należy już uciskać brzucha (zaleca się wtedy pozycje „od tyłu” lub „na boku”). Czytaj więcej »
     
  2. Przygotuj plan porodu. W jego tworzeniu powinien pomóc ci lekarz. Dzięki temu dokumentowi łatwiej jest przygotować się do narodzin dziecka. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Możesz czuć zawroty głowy. To dlatego, że naczynia krwionośne są rozluźnione i rozszerzone, a ciśnienie krwi niższe niż zwykle. Jeśli kręci ci się w głowie albo masz wrażenie, że za chwile zemdlejesz, połóż się na lewym boku albo usiądź i pochyl głowę tak nisko, by znalazła się między twoimi kolanami. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Zaplanowanie wizyty u okulisty, jeśli masz wadę wzroku. Na badanie powinnaś zgłosić się najpóźniej na początku trzeciego trymestru. Warto się na nie zdecydować niezależnie od tego, jak mocne nosisz szkła. W ciąży wada wzroku może się pogłębić. Czytaj więcej »
Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek
zaloguj