Ciążowy organizer

22
Tydzień ciąży Do przewidywanego terminu porodu pozostało 18 tygodni
Co powinnam zrobić?
  1. Wykonaj ponownie badanie w kierunku toksoplazmozy, jeśli w poprzednim badaniu, zrobionym w pierwszym trymestrze, wynik był ujemny. Warto wiedzieć, że tą chorobą można zarazić się nie tylko od kotów. Czytaj więcej »
     
  2. Noś odpowiednie obuwie. Ciąża to trudny okres dla stóp – mają więcej kilogramów do noszenia, puchną. Może pojawić się płaskostopie poprzeczne, które sprzyja bólom nóg. Jednak wbrew pozorom całkiem płaskie obuwie nie jest teraz dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Możesz odczuwać bóle podbrzusza i boków w wyniku rozciągania się więzadeł podtrzymujących macicę. Niektóre przyszłe mamy obserwują na tym etapie ciąży zwiększoną ilość białawych upławów. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Wychowanie małego smakosza jeszcze przed jego narodzinami. Dziecko zaczyna już rozpoznawać smaki jedzonych przez ciebie potraw (smaki te przenikają do wód płodowych). Staraj się, aby twoja dieta była urozmaicona. Jeśli do tej pory nie jadałaś ryb (a są ci bardzo potrzebne), pora to zmienić. Wybieraj przede wszystkim gatunki bogate w omega-3. Czytaj więcej »
Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek
zaloguj