Ciążowy organizer

23
Tydzień ciąży Do przewidywanego terminu porodu pozostało 17 tygodni
Co powinnam zrobić?
  1. Jeśli jesteś w ciąży po raz pierwszy, powinnaś już odczuwać ruchy dziecka. Być może czujesz je już od 20. tygodnia? Wcześniej, nawet w 18. tygodniu, rozpoznają je raczej kobiety, które spodziewają się kolejnego potomka. Doświadczenie tego, że dziecko się porusza, to bardzo wzruszające doznanie. Czytaj więcej »
     
  2. Rosnący coraz bardziej z każdym dniem ciążowy brzuch może sprawiać, że trudniej znaleźć ci wygodną pozycję do spania. Jeśli dokucza ci bezsenność, wypróbuj pozycje, w których przyszła mama może odczuwać większy komfort podczas snu. Czytaj więcej »
Co już mogę?
To może wydawać się niewiarygodne, ale nawet na tym etapie ciąży możesz przekonać się, że dziecko widzi. Jeśli przyłożysz do brzucha latarkę, poczujesz, jak porusza się, odwracając główkę od źródła światła. Nie przesadzaj z tym eksperymentem. Dzieci w brzuchu mamy są przyzwyczajone do półmroku i lubią go najbardziej. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Zadbanie o swoje prawa w pracy. Nawet jeśli twoje obowiązki służbowe nie szkodzą ciąży, pilnuj, by nie siedzieć długo. Staraj się co godzinę robić przerwę, aby się przespacerować. Pamiętaj, że jeśli wykonujesz pracę szczególnie uciążliwą lub szkodliwą dla zdrowia, pracodawca ma obowiązek przenieść cię na inne stanowisko. Czytaj więcej »
Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek
zaloguj