Ciążowy organizer

26
Tydzień ciąży Do przewidywanego terminu porodu pozostało 14 tygodni
Co powinnam zrobić?
  1. Jeśli podczas badania w pierwszym trymestrze w kierunku toksoplazmozy twój wynik był ujemny, powinnaś wykonać to badanie ponownie. Skierowanie powinnaś otrzymać od lekarza podczas czwartej wizyty ciążowej. Czytaj więcej »
     
  2. Pamiętaj o masażu okolic intymnych. To bardzo dobry sposób, aby dobrze przygotować krocze do porodu. W ostatnim trymestrze ciąży powinnaś wykonywać go codziennie przez 5 minut. Sama lub z pomocą partnera. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Sprzątasz, pierzesz i przestawiasz meble w mieszkaniu? To znak, że zawładnął tobą syndromom wicia gniazda i odczuwasz silną potrzebę przygotowania domu na narodziny dziecka. Postaraj się ten niesamowity przypływ energii wykorzystać naprawdę mądrze. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Na pewno jesteś już umówiona na czwartą wizytę kontrolna. Podczas niej odbywa się drugie obowiązkowe w ciąży badanie USG, tzw. połówkowe. W uzasadnionych przypadkach wykonywana jest kordocenteza, czyli badanie prenatalne, polegające na pobraniu przez brzuch niewielkiej ilości krwi pępowinowej dziecka. Czytaj więcej »
Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek
zaloguj