Ciążowy organizer

32
Tydzień ciąży Do przewidywanego terminu porodu pozostało 8 tygodni
Co powinnam zrobić?
  1. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, wybierz się na wizytę kontrolną do okulisty. Pod wpływem zmian hormonalnych w ciąży często pogarsza się widzenie. Wiele przyszłych mam skarży się na wysuszone gałki oczne. Czytaj więcej »
     
  2. Wszyscy już są przygotowani na pojawienie się nowego członka rodziny? Jeśli masz psa lub kota, warto teraz poświęcić czas, aby zwierzęta nie sprawiały kłopotu, gdy pojawi się dziecko. Wbrew pozorom, je także można (i należy!) dobrze przygotować na ten moment. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Możesz mieć wrażenie, że brakuje ci oddechu. To efekt powiększenia się macicy. W przezwyciężeniu przykrych objawów pomogą ćwiczenia oddechowe. Powinnaś skontaktować się z lekarzem, jeśli zaobserwowałaś sinienie warg i opuszków palców, przyspieszenie tętna lub jeśli odczuwasz ból w klatce piersiowej. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Piątą wizytę u lekarza lub położnej oraz poddanie się trzeciemu obowiązkowemu ciążowemu USG. Podczas tego badania lekarz m.in. ocenia stopień dojrzałości łożyska i budowę dziecka, sprawdza też, czy rośnie ono prawidłowo i czy właściwa jest ilość płynu owodniowego. Czytaj więcej »
Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek
zaloguj