Ciążowy organizer

6
Tydzień ciąży Do przewidywanego terminu porodu pozostało 34 tygodni
Co powinnam zrobić?
  1. Sprawdź, jak radzić sobie z mdłościami. Początek drugiego miesiąca ciąży to czas, gdy mogą zacząć ci dokuczać. Dowiedz się, jak wstawać z łóżka, co jeść i pić, by nie uprzykrzały ci życia. Czytaj więcej »
     
  2. Umów się na wizytę u dentysty. Stan uzębienia i dziąseł ma wpływ na przebieg ciąży i zdrowie dziecka. Nawet jeśli wydaje ci się, że zęby są zdrowe, warto to potwierdzić u stomatologa. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Nie tylko możesz, ale nawet musisz postawić swoje potrzeby na pierwszym miejscu. Jeśli do tej pory nie miałaś czasu dla siebie, pora to zmienić. Sen, zdrowa dieta, zalecane badania – to wszystko ma duże znaczenie dla donoszenia ciąży. Czytaj więcej »

Możesz mieć wykonane pierwsze nieobowiązkowe badanie USG, które potwierdza istnienie żywego zarodka (lub zarodków) w macicy. W odróżnieniu od kolejnych wykonuje się je przez pochwę. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Zmianę stylu życia. W 6. tygodniu ciąży zaczyna się okres zarodkowy, który potrwa do 10. tygodnia. Dziecko jest teraz szczególnie podatne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Czytaj więcej »

Pamiętaj o robieniu notatek na stronie obok i dodawaniu zdjęcia do galerii (patrz: 4 tydzień).Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek
zaloguj