Ciążowy organizer

9
Tydzień ciąży Do przewidywanego terminu porodu pozostało 31 tygodni
Co powinnam zrobić?
  1. Powiedz rodzinie o ciąży. To dobry moment. Blada cera, podkrążone oczy albo omdlenia, które zdarzają się w pierwszych tygodniach, sprawią, że twoi bliscy nabiorą podejrzeń. Czytaj więcej »
     
  2. Wykonaj badania, na które skierował cię ginekolog. Poza obowiązkowymi (w uzasadnionych przypadkach już teraz wykonuje się także test tolerancji glukozy) warto wykonać również te zalecane (przeciwciała różyczki, toksoplazmozy, cytomegalii, HIV i HCV oraz czystość pochwy). Uwaga! Niektóre badania wykonuje się tylko raz albo dwa, inne – przed każdą wizytą u ginekologa. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Odczuwać wahania nastroju. Raz szczęśliwa, raz kompletnie załamana – to normalny stan emocji przyszłej mamy, na który wpływ mają produkowane podczas ciąży przez organizm hormony. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Poinformowanie szefa o ciąży, jeśli wykonujesz pracę, która wymaga wyjazdów w delegacje, dźwigania albo np. przychodzenia na nocną zmianę. Do potwierdzenia twojego odmiennego stanu potrzebne będzie zaświadczenie od ginekologa. Czytaj więcej »


Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek
zaloguj