prezent na dzień babci i dziadka
fot. AdobeStock

Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka od wnucząt (4 oryginalne pomysły)

Prezent na Dzień Babci i Dziadka to kwestia dobrego pomysłu. Przyda się znajomość upodobań babci i dziadka, choć oryginalny prezent od wnuczki i wnuczka to gwarancja uśmiechu na twarzach bliskich. Oto cztery najlepsze propozycje, które sprawią radość i wywołają wzruszenie.
Milena Oszczepalińska
prezent na dzień babci i dziadka
fot. AdobeStock
Prezent na Dzień Babci i Dziadka to sposób, by okazać bliskim uczucia oraz podziękować za miłość i oddanie. Najlepszy jest prezent od serca, z osobistą dedykacją, wierszykiem albo wzruszającym zdjęciem. Ale jeśli wciąż szukasz fajnego pomysłu na prezent dla babci i dziadka od wnuków, sprawdź nasze najciekawsze propozycje w przystępnych cenach.

Najlepsze pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Laurka i kwiatek to zawsze dobry pomysł na prezent od wnuków dla dziadków. Jeśli lubicie piec, możecie też samodzielnie zrobić ciasto na Dzień Babci i Dziadka. Jeśli jednak chcecie zaskoczyć ich czymś więcej, możecie zdecydować się na bardziej oryginalny upominek: kalendarz z rodzinnymi zdjęciami, poduszkę z dedykacją lub album. Zachęcamy też, aby użyć swoich zdolności plastycznych i wykonać dla dziadków prezent DIY!

Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka:

Praktyczny prezent dla babci i dziadka: kalendarz

Kalendarz to dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto dziadków wypada w styczniu, więc jest szansa, że wasi bliscy nie mają jeszcze kalendarza na nowy rok. Oczywiście nie powinien to być jakikolwiek kalendarz, ale tzw. fotokalendarz wypełniony waszymi rodzinnymi zdjęciami. Mogą to być fotografie dziadków z wnukami, zdjęcia całej rodziny lub tylko wnuków. Taki prezent niewątpliwie zachwyci dziadków i wzruszy. Pamiętajcie, zrobienie takiego kalendarza na zamówienie potrwa co najmniej kilka dni. Nie odkładajcie zakupu na ostatnią chwilę.

Wzruszający prezent dla dziadków: poduszka z dedykacją

Poduszka na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka powinna być miękka, estetyczna i ze specjalną dedykacją. Poduszka to doskonały pomysł na prezent, dzięki któremu wyrazimy naszą miłość do dziadków. Możecie skorzystać z gotowych egzemplarzy dostępnych w sklepach lub stworzyć unikatową, spersonalizowaną poduszkę, np. z cytatem o babci lub osobistym wyznaniem wdzięczności, i kupić ją na zamówienie. Podobnie jak w przypadku kalendarza, trzeba wziąć pod uwagę czas realizacji zamówienia i zająć się tym odpowiednio wcześnie.

Album ze zdjęciami, czyli oryginalny prezent na Dzień Babci i Dziadka

Seniorzy uwielbiają oglądać fotografie i wspominać różne momenty z życia. Ciekawym pomysłem na prezent dla babci i dziadka jest kupienie im albumu i wypełnienie go rodzinnymi zdjęciami. W sklepach dostępne są też mniej typowe albumy, które wręcza się dziadkom puste z prośbą, by uzupełnili rubryki i opowiedzieli ciekawe historie ze swojego życia wnukom. Kiedy album zostanie w całości uzupełniony, stanie się wspaniałą pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Fajny prezent dla babci i dziadka wykonany własnoręcznie

Prezent DIY od wnuczki lub wnuczka to prawdopodobnie najtańsza propozycja prezentu dla dziadków, ale dla obdarowanych z pewnością najcenniejsza. Świadomość tego, że wnuk poświęcił swój czas, by zrobić babci piękne korale lub upiec dla dziadka ciasteczka w kształcie serc, wywoła na ich twarzach ogromną radość. Tu liczy się wyłącznie inwencja, pomysłowość i zaangażowanie. Takie niepowtarzalne, samodzielnie zrobione prezenty często są najcenniejszymi pamiątkami dla dziadków i zawsze miło się do nich wraca, np. gdy tęskni się za dawno niewidzianymi wnukami.
 
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy