Ciekawy prezent dla babci i dziadka od wnuka
fot. AdobeStock

Ciekawy prezent dla babci i dziadka. 4 sprawdzone propozycje

Szukasz wyjątkowego prezentu dla babci i dziadka? Ciekawego i takiego, który na pewno przypadnie im do gustu i skradnie ich serca. Wybrałyśmy 4 propozycje, które sprawią radość i wywołają wzruszenie.
Milena Oszczepalińska
Ciekawy prezent dla babci i dziadka od wnuka
fot. AdobeStock
Twoje dziecko chciałoby w tym roku podarować swoim dziadkom coś wyjątkowego z okazji ich święta? Babcia i dziadek zasługują przecież na to, by w szczególny sposób podziękować im za miłość i oddanie, jakim obdarzają swoje wnuki przez cały rok. Nie macie pomysłu na prezent? Sprawdźcie nasze propozycje!

Ciekawe prezenty dla babci i dziadka

Oczywiście zawsze dobrym pomysłem na upominek od wnuczka dla dziadków jest laurka i kwiatek. Jeśli lubicie piec, możecie też samodzielnie zrobić ciasto dla babci i dziadka. Jeśli jednak chcecie zaskoczyć ich czymś jeszcze, możecie zdecydować się np. na zakup kalendarza, poduszki z dedykacją, albumu albo… użyć swoich zdolności plastycznych i wykonać prezent samodzielnie.
 
Redakcja poleca: Szczęśliwa i bez stresu w czasie ciąży Jak o to zadbać? [WIDEO]
Czy można coś zrobić, by przeżyć ciążę w czasach pandemii bez lęku? Tak. W ramach akcji Szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja podpowiadamy, co możesz zrobić, by zmniejszyć poziom odczuwanego stresu.

Kalendarz na prezent dla babci i dziadka

Jeśli szukacie prezentu z okazji Dnia Babci lub Dnia Dziadka, dobrym pomysłem jest zakup kalendarza. Święta te wypadają w styczniu, więc jest szansa, że dziadkowie nie mają jeszcze kalendarza na nowy rok. Oczywiście nie ma to być jakikolwiek kalendarz, ale tzw. fotokalendarz, czyli wypełniony waszymi rodzinnymi zdjęciami. Mogą to być fotografie dziadków z wnukami, całej rodziny lub tylko wnuków. Taki prezent niewątpliwie zachwyci babcię i dziadka i niewykluczone, że wywoła wzruszenie. Pamiętajcie, zrobienie takiego kalendarza na zamówienie potrwa co najmniej kilka dni. Nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę.

Najprościej jest zamówić fotokalendarz przez internet. Tu możecie zrobić to szybko i tanio:

Poduszka z dedykacją dla dziadków

Miękka, estetyczna i ze specjalną dedykacją dla babci lub dziadka. Poduszka to doskonały pomysł na prezent, dzięki któremu wyrazimy naszą miłość do dziadków. Możecie skorzystać z gotowych egzemplarzy dostępnych w sklepach lub stworzyć unikatową, spersonalizowaną poduszkę np. z cytatem o babci lub osobistym wyznaniem wdzięczności i kupić ją na zamówienie. Podobnie jak w przypadku kalendarza, trzeba wziąć pod uwagę czas realizacji zamówienia i zająć się tym odpowiednio wcześnie.

Album w prezencie dla babci i dziadka

Seniorzy uwielbiają oglądać fotografie i wspominać różne momenty z życia. Ciekawym pomysłem na prezent dla babci i dziadka jest kupienie im albumu i wypełnienie go różnymi rodzinnymi zdjęciami. Ta sentymentalna podróż na pewno bardzo ich ucieszy. W sklepach dostępne są też inne, mniej typowe albumy, które należy wręczyć dziadkom puste i poprosić ich, by to oni uzupełnili różne rubryki i opowiedzieli tym samym różne historie ze swojego życia wnukom. Kiedy zostaną w całości uzupełnione, staną się wspaniałymi pamiątkami dla przyszłych pokoleń.

Własnoręcznie wykonany prezent dla babci i dziadka

To prawdopodobnie najtańsza propozycja prezentu dla dziadków, ale dla obdarowanych z pewnością najcenniejsza. Świadomość tego, że wnuk poświęcił swój czas na to, by np. zrobić babci piękne korale lub upiec dla dziadka ciasteczka w kształcie serc, wywoła na ich twarzach ogromną radość. Tu liczy się wyłącznie inwencja, pomysłowość i zaangażowanie. Takie niepowtarzalne, samodzielnie zrobione prezenty często są najcenniejszymi pamiątkami dziadków i zawsze miło się do nich wraca, np., gdy tęskni się za dawno niewidzianymi wnukami.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy