Kobieta w zaawansowanej ciąży straciła dziecko w wypadku samochodowym
fot. Fotolia

Ciężarna straciła dziecko przez pijanego kierowcę. Czy mężczyznę czeka kara?

W skutek wypadku samochodowego ciężarna straciła dziecko. Kierowca, który spowodował wypadek, nie doznał żadnych obrażeń.
Hanna Szczesiak
Kobieta w zaawansowanej ciąży straciła dziecko w wypadku samochodowym
fot. Fotolia
Takie historie zasmucają i otwierają oczy, jak niewiele trzeba, by doszło do tragedii. Apelujemy do was o rozwagę!

Ciężarna straciła dziecko w wypadku

Do wypadku doszło w piątek, 21 kwietnia, na drodze wojewódzkiej 521 w powiecie kwidzyńskim. 26-letni mężczyzna jechał samochodem ze swoją ciężarną 18-letnią partnerką. Kierowca samochodu jadącego z naprzeciwka zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z samochodem pary.

Ciężarna i jej partner zostali przewiezieni do szpitala, odnieśli poważne obrażenia rak i nóg. U 18-latki konieczne było przeprowadzenie cesarskiego cięcia, jednak lekarzom nie udało się uratować dziecka. Kierowca, który spowodował wpadek, nie odniósł żadnych obrażeń.

Wczoraj, 24 kwietnia, 49-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W czasie wypadku był pod wpływem alkoholu, przez co grozi mu do 12 lat więzienia.
Redakcja poleca: Jak reagować, gdy kobieta w ciąży pije piwo lub wino? - film
Niedawno w USA kelner odmówił podania wina kobiecie w ciąży. Nie ma bezpiecznej dawki: nawet lampka wina i szklanka piwa może zaszkodzić dziecku. Ale co robić, gdy widzimy, że kobieta w ciąży sięga po alkohol - mówi Jolanta Terlikowska z PARPA.

Apelujemy o rozwagę

Weekend majowy coraz bliżej, dlatego tym bardziej apelujemy do was o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas podróży. Zachowując się nieodpowiedzialnie, np. prowadząc samochód po alkoholu, narażacie nie tylko swoje zdrowie, ale również zdrowie swoich bliskich i zupełnie obcych osób.

Mamy nadzieję, że 18-latka, która straciła dziecko, znajdzie wsparcie, a bliscy pomogą jej w tych trudnych chwilach.

Zobacz także: Niedobrany fotelik i źle zapięte pasy doprowadziły do tragedii!

Źródło: wyborcza.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy