Nowe obostrzenia na ferie i sylwestra
fot. Adobe Stock

Rząd ogłosi nowe obostrzenia! Mają dotyczyć ferii i Sylwestra

Najnowsze restrykcje rządowe mają dotyczyć głównie przemysłu turystycznego, czyli hoteli i stoków. Krążą także pogłoski o wprowadzeniu zakazu przemieszczania się.
Aleksandra Zaborowska
Nowe obostrzenia na ferie i sylwestra
fot. Adobe Stock
Minister zdrowia Adam Niedzielski już kilka dni temu zapowiadał bardziej rygorystyczne działania związane z obostrzeniami – aby uchronić nas przed trzecią falą pandemii. Szef resortu zdrowia podkreślał, że „ okres sylwestra, okres ferii to są kluczowe momenty, kluczowe chwile, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii” i apelował o zachowanie rozsądku. W związku z tym rząd może zablokować dostęp do swobodnego korzystania ze stoków narciarskich i baz noclegowych.

Koniec „podróży służbowych”?

Spekuluje się, że rząd planuje zamknąć wszystkie stoki oraz hotele tuż po świętach, czyli już 28 grudnia. Ma to na celu zatrzymanie zimowej turystyki, która może sprzyjać przenoszeniu się wirusa. Chociaż obecnie hotele mogą przyjmować gości na podróże służbowe, obostrzenie to jest często łamane i naginane. Wielu hotelarzy zaprasza gości na święta, ferie bądź okres świąteczny i godzi się na podpisywanie fikcyjnych oświadczeń o podróży służbowej.

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra?

Jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski, zakaz przemieszczania się w Sylwestra, jeśli zostanie wprowadzony, ma obejmować podróże między miastami oraz ograniczenie liczby gości do 5 osób.

Ma to być jednak zalecenie, a nie „twardy zakaz”, który może być karany bądź egzekwowany prawnie.

Źródło: Radio Zet, Wirtualna Polska

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak ubrać dziecko na narty? [WIDEO]
Ubieranie aktywnego dziecka na dwór zimą nie jest łatwe. Co mu założyć, żeby na zmianę nie marzło ani się nie pociło, bo to grozi przeziębieniem? Zapytaliśmy eksperta marki Wed'ze, jakie ubrania zakładać dziecku, gdy idziemy na narty czy sanki.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy