GRY
 
 

Czy ta cecha kobiety naprawdę wpływa na płeć dziecka?

Wyniki tych badań nas zaskakują! Czy jest w nich choć odrobina prawdy?

fot. Fotolia
Wyniki tych badań prezentujemy Wam wyłącznie jako ciekawostkę. Jeden z naukowców, dr. Satoshi Kanazawa z Londyńskiej Szkoły Ekonomicznej uznał, że piękne kobiety zdecydowanie częściej rodzą córki, niż synów.

W ramach badań wziął pod uwagę 17 tys. dzieci w Wielkiej Brytanii, urodzonych po 1958 r. Dzieci (dziewczynki) zostały określone przez nauczycieli jako atrakcyjne w wieku 7 lat. Odnaleziono je po wielu latach, gdy miały 45 lat. Okazało się, że te najładniejsze dziewczynki, urodziły… córeczki.

Czytaj także: Czy ładne dzieci mają łatwiejsze życie? 

Oczywiście nie ma tu żadnego racjonalnego wytłumaczenia zaistniałej sytuacji, oprócz logicznego rozumowania, że atrakcyjna kobieta przyciąga atrakcyjnego mężczyznę i w związku z tym rodzą im się ładne dzieci ;-). Dr Satoshi próbuje to wyjaśniać jako ewolucyjny trik, idąc za głosem innego naukowca Markusa Jokela. Ten z kolei zbadał atrakcyjność 1200 kobiet i blisko 1000 mężczyzn. Piękne kobiety według niego miały o 6% więcej dzieci niż ich brzydsi rówieśnicy. Z kolei mniej przystojni mężczyźni mieli aż o 13% mniej dzieci niż atrakcyjni.

Czytaj: Co możesz zrobić, by Twoje dziecko było ładniejsze?

Wyniki takich badań mogą śmieszyć, gdyż zapewne nie mają pokrycia w rzeczywistości. Niektóre piękne kobiety pozostają samotne i bezdzietne, a inne mają po kilkoro dzieci. Nie ma tu większego znaczenia, jaka jest aparycja danej osoby, a raczej czy znajdzie odpowiedniego partnera i postanowi mieć z nim dzieci.

Jak Wy uważacie?

Czytaj także: Atrakcyjność kobiety  w ciąży - film

źródło: netmums
Redakcja poleca: 5 sposobów na to, żeby począć dziewczynkę [WIDEO]
Na płeć dziecka nie masz wpływu w 100%, jednak udowodniono naukowo, że to nie do końca loteria. Oto kilka metod na to, by zajść w ciążę i urodzić córeczkę.
Doładuj
Przeładuj