najważniejsze dla dzieci
fot. Adobe Stock

Co dla dziecka ma znaczenie – przeczytaj przed świętami!

Jakie dzieci najlepiej powiedzą, co jest dla nich najważniejsze w życiu? Te nieuleczalnie chore. Sprawdź, co dla dzieci (twojego też!) jest najważniejsze na świecie.
Ewa Janczak-Cwil
najważniejsze dla dzieci
fot. Adobe Stock
Pewien lekarz, Alistair McAlpine, który jako wolontariusz codziennie zajmuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi, zapytał swoich małych umierających pacjentów w wieku 4-9 lat, co jest dla nich naprawdę ważne. Odpowiedzi dzieci spisał i opublikował w mediach społecznościowych (na Twitterze). 

Zobacz więc, co jest najważniejsze w życiu dzieci, co zupełnie nie ma znaczenia i wyciągnij wnioski. Może choć w święta uda ci się uszczęśliwić swoją pociechę. I nie chodzi o prezenty! Oto co lekarzowi powiedziały dzieci. To mieszanka wspomnień i tego, co chciałyby robić, gdyby choroba nie odbierała im szansy na dalsze życie. 

1. Telewizja i Internet są bez znaczenia. Żadne dziecko nie marzyło o tym, by móc pooglądać telewizję, posiedzieć na Facebooku, żadne nie chciało się też z nikim kłócić.

2. Ulubione zwierzaki. Wiele dzieci opowiadało o swoich zwierzętach: że pies je zawsze bawi, że kochają głaskać swojego kota, że bardzo lubiły jeździć na swoim kucyku.

3. Rodzice są w sercach dzieci. Mali podopieczni często mówili o swoich rodzicach: że nie muszą się o nie martwić, że mają nadzieję, że rodzice będą dalej żyli i że będą szczęśliwi.

Zobacz: Tak wzmocnisz więź ze swoim dzieckiem [WIDEO]

4. Wszystkie dzieci kochają jeść lody.

5. Maluchy lubią czytanie książek i opowiadanie historii. Chcą być jak ich bohaterowie: odważni jak Harry Potter, bystrzy jak Sherlock Holmes.

Sprawdź: Czytanie dziecku może zdziałać cuda

6. Dzieci są przekonane, że nie należy się martwić na zapas, a zwłaszcza o to, co pomyślą inni.

7. Dzieciaki kochają być nad morzem: kąpać się, budować zamki z piasku.

8. Bycie miłym dla innych jest bardzo ważne – dzieci często wspominały osoby, które byłe dla nich życzliwe.

9. Maluchy kochają się śmiać! Uwielbiają, jak ktoś się wygłupia.

10. Najmłodsi bardzo lubią niektóre swoje zabawki i często o nich mówią.

11. Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodziną, kochają swoich rodziców i rodzeństwo, a miłość mamy, taty, babci czy dziadka jest dla nich wielkim wsparciem.

Czy już wiesz, jak naprawdę uszczęśliwić swoją córkę czy syna? Mamy nadzieję, że tak. Znajdź czas dla swojej pociechy, wyłącz telewizor i odłóż telefon, czytaj dziecku książki, rozmawiaj, przytulaj je, wygłupiaj się i śmiej. To zrobisz za darmo!

Zobacz także:
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy