mama w samochodzie
fot. fotolia.com

Co każda mama powinna zrobić dla siebie przynajmniej raz do roku

My wiemy, że jesteś supermamą, która potrafi jednocześnie rozładować zmywarkę, nakarmić dziecko i zaśpiewać „Panie Janie” na głosy. Ale czy w tym roku zrobiłaś coś wyłącznie dla siebie? Oto 10 rzeczy, które każdej zmęczonej mamie po prostu się należą.
Adela Prochyra
mama w samochodzie
fot. fotolia.com

Mamy tak bardzo kochają swoje dzieci, że są w stanie poświęcić im każdą minutkę swojego czasu. Szkoda, że im samym tak niewiele go zostaje. Dlatego często są zmęczone i pół biedy, jeśli potrafią się do tego przyznać i wyegzekwować parę wolnych chwil dla siebie. Gorzej, jeśli miesiącami zapominają, że im też należy się chwila odpoczynku (zwana także chwilą bez dziecka). 

Chciałabyś się gdzieś wyrwać, ale nie masz kogo poprosić o pomoc? Ależ nie żyjemy na pustyni! Jeżeli dzieckiem naprawdę nie może się zająć mąż, mama, twoje rodzeństwo itd., poproś o przysługę sąsiadów albo wynajmij opiekunkę na kilka godzin. Koszt takiej usługi wcale nie jest zabójczy, a naładujesz akumulatory na dłuższy czas. Zobacz, co warto zrobić dla siebie przynajmniej raz w roku. 

Co mama powinna zrobić dla siebie przynajmniej raz do roku

1. Masaż - mięśnie napięte od noszenia 15-kilogramowego dziecka same się przecież nie rozluźnią.

2. Doba bez dzieci - jeżeli możesz pobyć bez nich przez weekend, skorzystaj z okazji. Naprawdę wypoczniesz!

3. Kup sobie coś pięknego - potrzeby dzieci nigdy się nie kończą, więc nie licz na to, że kiedyś nadejdzie jakiś „lepszy moment”.

4. Wyjdź gdzieś z koleżankami - i nie rozmawiajcie o dzieciach!

5. Zrób coś zwariowanego - przez 364 dni w roku jesteś na posterunku, więc w ten jeden dzień możesz sobie odpuścić. Wypij kilka drinków w barze i pojedź na imprezę albo idź na spływ tratwą po rzece - inwencja należy do ciebie. 

6. Zrób sobie zdjęcie, na którym wyglądasz świetnie - masz już 100 milionów zdjęć swoich dzieci. Teraz jedno dla ciebie!

7. Zażyj trochę kultury - umaluj się i idź do kina, muzeum albo do teatru. Spojrzysz na świat z innej perspektywy i się odprężysz. 

8. Zamów obiad do domu/zabierz rodzinę na obiad na mieście - nie stać cię na restaurację z  gwiazdkami Michelin? W barze mlecznym tak samo nie będziesz musiała stać przy garach!

9. Wynajmij kogoś do sprzątania - tygodniowy detoks od domestosa na pewno dobrze ci zrobi.

10. Wyjedź gdzieś - jeśli nie stać cię na dalekie podróże, pojedź choćby tylko do kuzynki 15 km dalej. 

Zobacz też: 
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy