co na suchy kaszel u dziecka

Co na suchy kaszel u dziecka?

Twoje dziecko ma męczący suchy kaszel? Przeczytaj, jak mu pomóc!
Karolina Stępniewska
co na suchy kaszel u dziecka
Na suchy kaszel u dziecka pomoże kilka sposobów. Po pierwsze pamiętaj, że na suchy kaszel nie podajemy dziecku syropów wykrztuśnych – te przeznaczone są na mokry kaszel u dziecka. Jak odróżnić te rodzaje kaszlu? Kaszel suchy pojawia się zwykle na początku infekcji wirusowej i często po jej zakończeniu, jest męczący, bo  podczas kaszlu nie ma wydzieliny odrywającej się z oskrzeli i dróg oddechowych – podrażnia więc gardło, może przeszkadzać dziecku w śnie. Suchy kaszel u dziecka może trwać nawet kilka tygodni i może pojawić się przy zapaleniu krtani i alergii.  Przeczytaj, co podawać dziecku na suchy kaszel.

Co na suchy kaszel u dziecka?

Na suchy kaszel lekarz może zalecić dziecku:
  • środki hamujące kaszel, szczególnie kiedy dziecko dużo kaszle, bardzo się męczy i nie śpi z powodu kaszlu. Takie środki można stosować przez 3-5 dni i tylko przy wirusowej infekcji dróg oddechowych. Nie wolno ich podawać przy kaszlu mokrym. 
  • ziołowe syropy: syrop prawoślazowy, tymiankowy, z babki lancetowatej - pomagają łagodzić kaszel i podrażnienia gardła.   
  • nawilżanie powietrza – mokre ręczniki na kaloryferach lub nawilżacz powietrza to dobry pomysł, kiedy dziecko ma suchy kaszel. Nawilżone powietrze hamuje odruch kaszlu.
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Bezpieczne lato z dzieckiem