Jak zorganizować śniadanie wielkanocne w dobie koronawirusa?

Uroczyste śniadanie to jedna z Wielkanocnych tradycji. Jak je zorganizować w tym trudnym czasie, jakim jest epidemia koronawirusa? Co podać na stół, kiedy sklepowe półki świecą pustkami, a lokalne bazarki zawiesiły swoją działalność? Podpowiadamy.
Śniadaniem wielkanocnym rozpoczynamy Wielką Niedzielę, czyli dzień, w którym celebrujemy zmartwychwstanie Jezusa. W tym roku organizacja świąt wielkanocnych jest szczególnie trudna ze względu na epidemię koronawirusa.
Wiele kobiet zastanawia się, co przyrządzić na śniadanie, kiedy sklepowe półki świecą pustkami, a wiele lokalnych bazarków zawiesiło swoją działalność. Może w tym roku zamiast koncentracji na posiłkach, warto skupić się na czasie spędzonym razem z domownikami?

Śniadanie wielkanocne w dobie koronawirusa

Czas świąt jest wyjątkowym momentem w kalendarzu chrześcijanina. Wielkanoc, święto, w którym celebruje się zmartwychwstanie Chrystusa, gromadzi przy stole zwykle całą rodzinę. Są to święta radosne i obfite w posiłki. Tegoroczna Wielkanoc na pewno będzie inna. Rozprzestrzeniający koronawirus uniemożliwia odwiedzanie bliskich, i co za tym idzie, wspólne biesiadowanie. Do rozsądnych pomysłów nie należy także wizyta w kościele, udział w mszy świętej czy święcenie pokarmów. Dla wielu ludzi kościół jest miejscem kultu i bezpieczną ostoją, w której nie ma miejsca na zło. Pamiętaj jednak o zdrowym rozsądku. Wirus, który zbiera śmiertelne ofiary, nie wybiera, może być wszędzie - także tam. 

Nie biegaj po sklepach - zostań w domu

W trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych warto zrezygnować z szaleńczych zakupów oraz tournée po okolicznych hipermarketach. W czasie, kiedy odradza się wychodzenie z domu, najlepiej zrezygnować z tradycyjnego spędzania świąt wielkanocnych. Choć dla wielu jest to szczególnie trudne, bo święta są niejednokrotnie jedynym czasem w roku, spędzanym wspólnie z rodziną, to przypadku epidemii koronawirusa, rezygnacja z gromadnych spotkań wydaje się najrozsądniejsza. Jeżeli spędzasz te święta w gronie domowników, zadbaj o to, by był to czas refleksji i doceń fakt, że możecie być w tym czasie razem - nawet jeśli jest to niepełny skład.

Myśląc o organizacji wielkanocnego śniadania, pamiętaj o tym, co w tym czasie najważniejsze - o bezpieczeństwie swoim i twoich bliskich. Jeszcze niejedne święta przed Wami!

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy