rozdwojone paznokcie
fot. Fotolia

Co na rozdwojone paznokcie u dziecka?

rozdwojone paznokcie
fot. Fotolia
Moja prawie półtoraroczna córka ma rozdwojone paznokcie. Co może być tego przyczyną? Jak można temu zapobiec i w jaki sposób to leczyć?

Krucha i łamliwa płytka paznokci może być spowodowana różnymi niedoborami w organizmie dziecka. Zwykle należy najpierw wykluczyć anemię, zadbać o to, by dziecko przyjmowało odpowiednią ilość witamin A, E oraz mikro- i makroelementów w diecie. Paznokcie należy krótko obcinać, by się nie łamały i nie powstawały zadziory.


Odpowiada: Katarzyna Nowicka, pediatra neonatolog, specjalista chorób dziecięcych, pracuje w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy