Jak utrwalić pierwsze chwile z noworodkiem
fot. Fotolia

Dziecko budzi się w nocy i chce jeść

Co zrobić, kiedy dziecko budzi się w nocy głodne? Radzi pediatra
Jak utrwalić pierwsze chwile z noworodkiem
fot. Fotolia
Mój synek ma cztery i pół miesiąca. Karmię go piersią. Do tej pory ładnie przesypiał noce, a od dwóch tygodni je co godzinę! Wczoraj dałam mu kaszę o godz. 23, a i tak obudził się głodny po półtorej godziny. Małgosia

Może zaczyna się już czas ząbkowania i to nie głód, a swędzenie dziąseł, potrzeba ssania i bliskości matki powodują pobudki? W tym wieku jedzenie w nocy co półtorej godziny nie wyjdzie maluchowi na dobre. Można spróbować zamiast piersi podać herbatkę lub wodę – w tym może wyręczyć mąż – lub smoczek do ssania. I spokojnie, to minie :)


Odpowiada: Katarzyna Nowicka, pediatra neonatolog, specjalista chorób dziecięcych, pracuje w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
Redakcja poleca: Choinka ze słomek - jak ją zrobić [WIDEO]
Choinka ze słomek jest prosta w wykonaniu, a potrzebne materiały możesz znaleźć u siebie w domu. Aby zrobić ciekawe ozdoby świąteczne, wystarczą słomki i odrobina kleju. Obejrzyj film z instruktażem i zobacz jak w kilka minut wyczarować choinkę ze słomek do napojów.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy