GRY
 
 

Dziecko płacze? 4 kroki do ukojenia.... swoich nerwów

Kiedy dziecko płacze od wielu minut i nic nie jest w stanie je uspokoić, każdy może stracić cierpliwość, nawet mama. A może właśnie przede wszystkim ona! Co możesz wtedy zrobić?

gdy dziecko płacze
fot. Fotolia

1. Weź kilka głębokich oddechów i licz do dziesięciu

To naprawdę pomaga! Równy oddech i więcej tlenu w płucach to sygnał dla organizmu, by się uspokoić. Postaraj się w tym czasie nie słuchać płaczu dziecka i nie myśleć o nim.

2. Poproś o pomoc kogoś z rodziny

Jeśli głębokie oddechy nie pomogły, poproś babcię lub tatę dziecka, by przez chwilę zajęli się malcem. Ty w tym czasie wyjdź z pokoju, w którym jest dziecko. Potrzebujesz teraz ciszy – choćby przez kilka minut.

3. Połóż niemowlę w łóżeczku i zostaw na moment je samo

Zrób tak, jeśli nie możesz zostawić dziecka pod opieką kogoś innego. W tej sytuacji to nie okrucieństwo. Wrócisz, kiedy troszkę ochłoniesz. Maluch teraz i tak nie uspokoiłby się w twoich ramionach. Jesteś zbyt zdenerwowana.

4. Nie obwiniaj się!

Nie mów sobie, że jesteś złą mamą, bo twój dwulatek wyprowadził cię swoją histerią z równowagi. Zdenerwowanie czy zniecierpliwienie to bardzo ludzkie uczucia. Masz do nich prawo.


ZOBACZ TEŻ: Odkręcenie kranu, bujanie na pralce i 10 inny sposobów na dziecięcy płacz
 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj