Kreatywne zabawy dla dzieci
fot. AdobeStock

Propozycje plastycznych zabaw w domu [Ponad 20 superinspiracji]

Podpowiadamy, jakie plastyczne zabawki kupić, by zająć dziecko na długie godziny. Wszystko zamówisz w internecie!
Dominika Bielas
Kreatywne zabawy dla dzieci
fot. AdobeStock
Stare zabawki dawno się opatrzyły i umówmy się - nawet najbardziej kreatywnej mamie zaczynają się już kończyć pomysły. Zabawy plastyczne dla dzieci to nie tylko doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także świetna pomoc do rozwijania zmysłów. Przygotowałyśmy listę bardzo fajnych, kreatywnych zabawek plastycznych, które zajmą malucha na dłuższy czas i bez problemu zamówisz je w internecie.

Pomysły na plastyczne zabawy dla dzieci

Nawet jeśli ty nie jesteś bardzo uzdolniona plastycznie, warto w takie zabawy zaangażować dziecko. Przedszkolaki są bardzo ciekawe świata, a taka aktywność pobudza wyobraźnię, wspiera rozwój psychomotoryczny, rozwija zmysł dotyku i poprawia integrację sensoryczną dziecka. Zabawa taka ma także bardzo korzystny wpływ na rozwój koordynacji rąk oraz wzroku, a poza tym wpływa na ćwiczenie koncentracji i wyobraźni. Często maluchy czerpią z takich zabaw olbrzymią satysfakcję i po prostu świetnie się bawią!
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Modele do składania i malowania

Pamiętasz, jak w dzieciństwie z wielkiego pudła byłaś w stanie zrobić wszytko? Dzieci uwielbiają kartony i konstrukcje z tektury, ale jeśli nie macie w domu zbędnych pudeł, fajnym pomysłem będą wszelkiego rodzaju pojazdy, które możesz złożyć z dzieckiem. Gdy maluch je pomaluje, staną się także świetnym rekwizytem do zabawy we wszystko, co podpowie dziecku wyobraźnia.

Kartonowy teatrzyk

Dzieci uwielbiają odgrywanie ról, wiec bardzo dobrym pomysłem będą również modele domków i zamków z postaciami. Pierwszym etapem jest plastyczna zabawa w składanie, malowanie i ozdabianie, a kolejnym odgrywanie scenek z bajek lub wymyślanie zupełnie nowych przygód ukochanych bohaterów.

Domek do malowania

W sieci nie brakuje fajnych modeli do malowania, ale absolutnym hitem, który bardzo nam się sprawdza w obecnej sytuacji, jest duży domek, do którego można wejść! Jest przy nim masa zabawy przy samym malowaniu, ale stanowi też świetną kryjówkę. Można go postawić w dziecięcym pokoju, salonie, na balkonie lub w ogrodzie, gdy jest piękna pogoda i pozwolić maluchowi na puszczenie wodzy fantazji.

Zestawy kreatywne

Kolorowe rzepy, wycinanki, spirograf, koraliki do zaprasowania lub w wersji wodnej, kukurydziane klocki... można wymieniać niemalże bez końca zestawy, które zapewnią zabawę na długie godziny dla twojego dziecka. Większość z nich dostaniesz w małych i dużych paczkach.

Odlewy gipsowe

Bardzo twórczym zajęciem, które przypadnie do gustu każdemu przedszkolakowi, będzie robienie odlewów gipsowych. Samo tworzenie odlewów jest świetną zabawą, a ozdabianie to kolejny etap. Jest w czym wybierać zarówno wśród produktów dla młodszych, jak i starszych dzieci: planety, dinozaury, księżniczki, figurki stojące i magnesy na lodówkę. To też fajny pomysł na zrobienie upominków dla członków rodziny.

Materiały plastyczne

Jeśli należysz do tych twórczych mam, które same są w stanie wygrzebać super DIY na YouTube czy Pintereście to jedyne czego potrzebujesz to porządny zestaw materiałów plastycznych. Jeśli zazwyczaj spędzałaś godziny w papierniczym lub sklepach typu Flying Tiger, szukając fajnych gadżetów, nie martw się, na Allegro dostaniesz bardzo duże zestawy.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy