co robić z dziećmi w domu
fot. Adobe Stock

Co robić z dziećmi w domu? Zabawa, kultura i nauka bez wychodzenia z domu #zostanwdomu

Co robić z dziećmi, kiedy musimy siedzieć w domu? Internet przychodzi nam, rodzicom, z pomocą. I to wyjątkowo cenną! Oto lista ciekawych stron i inicjatyw, które pozwolą dzieciom spędzić czas w domu w interesujący sposób. Grzech nie skorzystać!
Karolina Stępniewska
co robić z dziećmi w domu
fot. Adobe Stock
Zamknięcie w domu niesie ze sobą nowe wyzwania. Co robić z dziećmi? Jak pogodzić obowiązki domowe (obiad sam się nie zrobi, kuweta kota nie wyczyści), pracę zdalną (media społecznościowe zalewa fala memów stworzonych przez sfrustrowanych rodziców, usiłujących pracować w rytm mantry “mamooo, nudzę się!") i opiekę nad dziećmi (mają się uczyć, mają się bawić, mają czuć naszą bliskość). Kwarantanna to także czas, kiedy możemy dowiedzieć się nowych rzeczy o sobie i o rodzinnych więziach. Nie zawsze dobrych, niestety. Nie traćmy ducha, drogie mamy, drodzy ojcowie! Zobaczcie, jakie fajne rzeczy możecie robić z dziećmi w domu!

Co robić z dziećmi w domu: propozycje z cyklu #zostanwdomu

Wiele miejsc oferuje atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Niektóre są całkiem za darmo, inne w bardzo promocyjnych cenach. Zwróćcie uwagę na:
  • Smart Kids Planet - Centrum Mądrej Zabawy - na facebookowym profilu codziennie o 11.00 warsztaty live - pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi. Jest nawet lista materiałów, które trzeba przygotować, żeby zrobić np. Las w słoiku, rakietę, recyklingowe kwiaty, spadochron. Bardzo fajna inicjatywa!
  • Przecinek i Kropka - zajęcia online, za darmo, na profilu Przecinek i Kropka na Facebooku: 
  • eksperymenty naukowe i zabawy, znani autorzy literatury dziecięcej czytają fragmenty swoich książek.
  • Teatr rozmaitości Gwitajcie - codziennie o 19.00 dobranocki na profilu facebookowym - aktor czyta ulubione bajki. W sam raz dla najmłodszych!
  • Centrum Nauki Kopernik - nie musicie wychodzić z domu ani odwiedzać Warszawy, żeby zabrać dziecko do tego świetnego miejsca! Na profilu CNK znajdziesz kopalnię pomysłów na fantastyczne eksperymenty, które możesz wykonać w domu z dzieckiem. Polecamy transmisje na żywo #Kopernikwdomu!
  • Nela Podróżniczka - dzieci ją kochają, a jeśli chcecie przekonać się, dlaczego, Nela do końca marca zaprasza na swój profil na Facebooku, gdzie codziennie będzie spotykać się z dziećmi na żywo i opowiadać o swoich przygodach i podróżach.
  • Gry, aktywności, zabawy na stronie Grarantanna, przygotowało dla naszych rodzin Ministerstwo Cyfryzacji. Warto zaglądać!
  • Nauka kodowania bez komputera? To też możliwe! Na tej stronie znajdziecie  bardzo fajne zajęcia. Na czas kwarantanny codziennie nowa zabawa.
Redakcja poleca: Koniec nudy i humorów! 3 świetne domowe zabawy poleca przedszkolna metodyk [#zostanwdomu z Mamo, To Ja]
Kto najlepiej umie zająć przedszkolaki? Panie przedszkolanki! A kto im podpowiedział te sposoby? Najpewniej Kasia Dołhun, doświadczona nauczycielka nauczycielek! Nam teraz zdradza 3 sposoby na świetne domowe zabawy z maluchem idealne na... bardzo domowy czas pandemii koronawirusa. Dzielimy się nimi z wami!

Bez nudy podczas kwarantanny

Pozostałe propozycje dla dzieci (i klika dla rodziców, nie zapominajmy o sobie w tym czasie!), pogrupowaliśmy tematycznie:

#zostańwdomu

Cieszymy się, że w tym niełatwym czasie powstaje tyle fajnych inicjatyw, a ludzie organizują się, żeby pomagać potrzebującym. Może ten czas zmieni sposób, w jaki się relaksujemy, komunikujemy z dziećmi, pracujemy? Postarajmy się dobrze wykorzystać ten okres. Zostańmy w domach, bądźmy odpowiedzialni. Mamy nadzieję, że zebrane tu propozycje pomogą wam lżej i przyjemniej przeczekać kwarantannę i będą inspiracją na to, co robić i w co się bawić z dziećmi w domu.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy