GRY
 
 

Co się dzieje z liczbą rodzących się dzieci?

To jeszcze nie cud demograficzny, ale...

Rośnie liczba porodów
fot. fotolia
Statystyki jednoznacznie pokazują – rodzimy więcej dzieci! W stolicy zanotowano wzrost urodzeń w stosunku do liczby porodów z zeszłego roku.

Baby boom w Warszawie

Zaledwie w pierwszym półroczu tego roku w Warszawie przyszło na świat ponad 17600 dzieci. Urodziło się prawie 50 dzieci więcej niż w tym samym czasie rok temu.

- W pierwszym półroczu tego roku statystyki są lepsze niż w tym samym czasie w ubiegłym roku, który przypomnijmy, był rekordowy. Na świat przyszło prawie 50 dzieci więcej -  twierdzi wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński. 

- Średnia liczba porodów w lipcu w naszym szpitalu wynosi 20 dziennie. W sierpniu ten trend cały czas się utrzymuje” – powiedziała miesiąc temu w rozmowie z RMF FM Agnieszka Gibalska-Dembek ze Szpitala św. Zofii w Warszawie. 

Wzrost liczby urodzeń w stolicy nie nastąpił gwałtownie, lecz stopniowo od kilku lat. Nie jest to więc efekt 500 plus, które weszło w życie dopiero w kwietniu tego roku. Czy liczba ta będzie się wciąż zwiększać?

Ile macie dzieci? Znacie dużo rodzin wielodzietnych? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: warszawa.eska.pl

Zobacz też: Petycja: 500+ także dla kobiet w ciąży!
 
Redakcja poleca: Jak szybko urodzić? Poznaj sposoby mam
Co robią kobiety, by przyspieszyć poród? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na szybki poród. Który wybrałabyś dla siebie?

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj