fot. Fotolia

Co siedzi w głowie rodziców, którzy znęcają się nad dziećmi?

Opole: 5-miesięczna dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Nadal walczy o życie…
fot. Fotolia
Nieważne ile się mówi i apeluje do ludzi, by nie bili dzieci. Niestety docierają do nas kolejne szokujące informacje o maltretowanym maleństwie. Przemocy domowej mówimy zdecydowane – NIE!

Matka dziecka zaczyna mówić

Za każdym razem, gdy czytamy w raportach policji o kolejnym przypadku pobicia dziecka, trudno nam  to uwierzyć! Jakim człowiekiem trzeba być, by użyć siły fizycznej do uspokajania bezbronnego niemowlaka? Tym razem (jak to się niestety często zdarza), oprawcą okazał się… partner matki dziewczynki.

Choć 22-letnia kobieta sama zgłosiła się na policję i poinformowała,  że jej partner znęca się fizycznie nad jej dziećmi: 5-letnią dziewczynką i 5-miesięczną, to była to jednak zbyt późna reakcja! Tym bardziej, że jak przyznała kobieta, do sytuacji maltretowania i bicia dzieci dochodziło już wcześniej, tylko zastraszona matka bała się zeznawać.
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.

Jaki jest stan zdrowia dziecka?

Niemowlę już od kilku dni przebywa w szpitalu. – Dziecko przeszło już operację neurochirurgiczną – opowiada Wojciech Walas, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii medycznej w Centrum Medycznym w Opolu. – Po wstępnej diagnostyce możemy potwierdzić, że dziecko ma typowe ślady znęcania się.

29-letni partner matki dziewczynki przebywa areszcie. Postawiono mu zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, oraz znęcania się nad rodziną. Pobite 5-miesięczne niemowlę czeka na kolejne operacje, nadal podłączone jest do respiratora i utrzymywane w śpiączce farmakologicznej.

Jaką karę powinien otrzymać mężczyzna? Czy mamy gwarancję,  że nigdy nie powtórzy swojego bestialskiego czynu? Po raz kolejny apelujemy do wszystkich, którzy widzą przemoc stosowaną w rodzinie – NIE BÓJCIE SIĘ MÓWIĆ! Od tego zależy życie i zdrowie dziecka.

Przeczytaj także: Zmarł 2-letni Marcel. Został skatowany we własnym domu.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy