Mama i dziecko
fot. AdobeStock

„Mamusiu, a co to jest mikrobiom?” Odpowiedz kreatywnie i wygraj kosmetyki!

Na naszej skórze znajduje się mnóstwo bakterii i drobnoustrojów, które są odpowiedzialne za jej stan. Zastanawiasz się czasami dlaczego jedni mają problemy skórne a inni nie? A przede wszystkim jak sobie z nimi radzić? Żeby odpowiedzieć na te pytania, należy poznać przyczynę problemów. Za większość z nich odpowiada… mikrobiom.
Mama i dziecko
fot. AdobeStock

Sięgając po definicję mikrobiomu dowiedzieć się możemy, że jest to ogół mikroorganizmów naturalnie występujących wewnątrz naszego ciała, jak również na powierzchni skóry. I o ile jesteśmy w stanie same tę informację przetworzyć, kiedy podobne pytanie pada z ust dziecka, nie jest już tak łatwo. Wiadomo jednak dziś, że matczyna kreatywność nie zna granic. I tę właśnie kreatywność nagrodzimy 10. zestawami kosmetyków z serii CottonTouch™ marki Johnson’s®. Wykaż się rodzicielską kreatywnością, rozwiąż quiz i napisz jak wytłumaczyć dziecku czym jest mikrobiom?

W trosce o skórę

Codzienne rytuały pielęgnacyjne to jeden z najważniejszych elementów troski o małego człowieka już od pierwszych dni jego życia. Może to być kąpiel lub przytulanie przed snem — twoje codzienne rytuały z maluszkiem będą miały jeszcze większą moc, jeśli skupisz się na pobudzaniu wielu zmysłów, takich jak węch i dotyk, nawiązując z maluszkiem kontakt wzrokowy. Przyjemne zapachy połączone z czułym dotykiem i łagodnym głosem stworzą niezapomniane wspomnienia, umocnią więź z dzieckiem i przyczynią się do rozwoju szczęśliwego, zdrowego malucha. Odpowiednio dobrane, łagodne dla skóry maluszka kosmetyki, które nie zaburzają mikrobiomu skóry dziecka, to niezbędny element codziennych rytuałów.

Kreatywnie, czyli po prostu

Weź udział w konkursie i odbierz jeden z dziesięciu zestawów kosmetyków marki Johnson. W zestawie znajdują się produkty z serii CottonTouch™: łagodny płyn do kąpieli i mycia ciała, oliwka pielęgnacyjna, mleczko do twarzy i ciała oraz chusteczki nawilżane. Aby jeden z łagodnych zestawów powędrował do ciebie, wystarczy rozwiązać quiz i odpowiedzieć na pytanie jak wytłumaczysz dziecku „czym jest mikrobom”. Nagrodzimy najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi.

Sprawdź swoją wiedzę i odbierz zestaw kosmetyków!

Artykuł powstał we współpracy z JOHNSON’S® Baby
Doładuj
Przeładuj