Mama i dziecko
fot. AdobeStock

„Mamusiu, a co to jest mikrobiom?” Odpowiedz kreatywnie i wygraj kosmetyki!

Na naszej skórze znajduje się mnóstwo bakterii i drobnoustrojów, które są odpowiedzialne za jej stan. Zastanawiasz się czasami dlaczego jedni mają problemy skórne a inni nie? A przede wszystkim jak sobie z nimi radzić? Żeby odpowiedzieć na te pytania, należy poznać przyczynę problemów. Za większość z nich odpowiada… mikrobiom.
Mama i dziecko
fot. AdobeStock

Sięgając po definicję mikrobiomu dowiedzieć się możemy, że jest to ogół mikroorganizmów naturalnie występujących wewnątrz naszego ciała, jak również na powierzchni skóry. I o ile jesteśmy w stanie same tę informację przetworzyć, kiedy podobne pytanie pada z ust dziecka, nie jest już tak łatwo. Wiadomo jednak dziś, że matczyna kreatywność nie zna granic. I tę właśnie kreatywność nagrodzimy 10. zestawami kosmetyków z serii CottonTouch™ marki Johnson’s®. Wykaż się rodzicielską kreatywnością, rozwiąż quiz i napisz jak wytłumaczyć dziecku czym jest mikrobiom?

W trosce o skórę

Codzienne rytuały pielęgnacyjne to jeden z najważniejszych elementów troski o małego człowieka już od pierwszych dni jego życia. Może to być kąpiel lub przytulanie przed snem — twoje codzienne rytuały z maluszkiem będą miały jeszcze większą moc, jeśli skupisz się na pobudzaniu wielu zmysłów, takich jak węch i dotyk, nawiązując z maluszkiem kontakt wzrokowy. Przyjemne zapachy połączone z czułym dotykiem i łagodnym głosem stworzą niezapomniane wspomnienia, umocnią więź z dzieckiem i przyczynią się do rozwoju szczęśliwego, zdrowego malucha. Odpowiednio dobrane, łagodne dla skóry maluszka kosmetyki, które nie zaburzają mikrobiomu skóry dziecka, to niezbędny element codziennych rytuałów.

Redakcja poleca: Akcesoria do kąpieli niemowlaka
Co przyda się podczas kąpieli niemowlaka podpowiada ekspert.

Kreatywnie, czyli po prostu

Weź udział w konkursie i odbierz jeden z dziesięciu zestawów kosmetyków marki Johnson. W zestawie znajdują się produkty z serii CottonTouch™: łagodny płyn do kąpieli i mycia ciała, oliwka pielęgnacyjna, mleczko do twarzy i ciała oraz chusteczki nawilżane. Aby jeden z łagodnych zestawów powędrował do ciebie, wystarczy rozwiązać quiz i odpowiedzieć na pytanie jak wytłumaczysz dziecku „czym jest mikrobom”. Nagrodzimy najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi.

Sprawdź swoją wiedzę i odbierz zestaw kosmetyków!

Artykuł powstał we współpracy z JOHNSON’S® Baby

Zobacz także

Popularne tematy