Co twój mężczyzna myśli o seksie w ciąży

Przed ciążą było cudownie. W łóżku rozumieliście się bez słów, skąd zatem teraz wzięły się kłopoty? Najpewniej ich źródło jest w waszych głowach. Seks w ciąży może być równie piękny jak wcześniej.
Sylwia Niemczyk
mężczyzna, tata, brzuszek, uśmiech

Seks przyszłych rodziców często przypomina bieg z przeszkodami, z których najpoważniejszą – o wiele gorszą od dodatkowych kilogramów albo wieczornej zgagi – jest wzajemne niezrozumienie partnerów. Okazuje się bowiem, że w łóżku myślicie zupełnie coś innego! Sprawdź, w których momentach rozmijają się wasze myśli na temat seksu w ciąży.
 

Seks w pierwszym trymestrze ciąży

Ty sądzisz: Dlaczego nie daje namówić się na nic więcej niż tylko pieszczoty, od kiedy dowiedział się, że jestem w ciąży? Przecież wie, że podczas jednej ciąży nie mogę zajść w kolejną. A może nie wie?
On myśli inaczej: Czy dziecko tam w środku czuje mojego penisa? Och, to byłoby straszne! Nawet nie chcę o tym myśleć.
Jak jest naprawdę: Wiele par przeżywa w ciąży irracjonalny lęk, że dziecko podczas stosunku czuje i widzi wszystko, co „tam” się dzieje. Na szczęście w rzeczywistości dziecko jest chronione przez wody płodowe i czop śluzowy, dlatego penis na pewno nie dotrze w jego pobliże – bez względu na to, jak hojnie obdarzony przez naturę jest twój partner. Do tego orgazm poprawia dotlenienie twojego organizmu, a co za tym idzie – płodu, zatem uprawianie seksu jest dla was korzystne.

Ty sądzisz: Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy teraz to robić. Wciąż chce mi się spać albo wymiotować... A on tego nie rozumie.
On myśli inaczej: Nie mogę przestać myśleć o jej pięknym ciele! Tylko dlaczego ona teraz straciła całkowicie ochotę na pieszczoty? Czyżby seks był dla niej tylko metodą na zajście w ciążę?
Jak jest naprawdę: No tak, trudno rozbudzić w sobie ochotę na miłosną gimnastykę, kiedy ciało co chwilę sprawia ci przykre niespodzianki. Choć ciągłe mdłości i inne ciążowe przypadłości na szczęście kończą się pod koniec pierwszego trymestru, to wtedy ich miejsce może zająć np. ból kręgosłupa. I co wtedy? Mimo niesprzyjających okoliczności nie warto całkowicie rezygnować z czułości. Nie traktuj seksu jako przykrego obowiązku (takie myślenie wcześniej czy później skończy się nie tylko łóżkową katastrofą!). Pomyśl, że seks w ciąży to wyjątkowo przyjemny sposób na zacieśnianie więzi między tobą a twoim partnerem. Zastanów się, skąd bierze się twoja niechęć: może podświadomie boisz się o dziecko, a może po prostu do tej pory seks nie sprawiał ci oczekiwanej satysfakcji? Przypomnij swojemu partnerowi, że nic tak dobrze nie rozbudza twojego libido, jak mnóstwo czułości i poczucie bezpieczeństwa w związku.
 
Redakcja poleca: Jak zmienia się wrażliwość łechtaczki w ciąży? - film
Czy wiesz, że seks w ciąży może być znacznie przyjemniejszy? Zastanawiasz się dlaczego? Sprawdź, co jak to tłumaczy ginekolog.

Seks w drugim trymestrze ciąży

Ty sądzisz: On nie chce się ze mną kochać, bo już go nie pociągam. Jakie to typowe! Najpierw zrobił mi dziecko, a teraz odwraca się ode mnie w łóżku na drugi bok. Wiedziałam, że tak będzie.
On myśli inaczej: Kiedy wreszcie będziemy mogli TO znowu robić?! Antek mi mówił, że kiedy jego żona była w ciąży, lekarz całkowicie zakazał im stosunków. Nasz co prawda nic o tym nie mówił, ale lepiej dmuchać na zimne.
Jak jest naprawdę: Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma żadnych przeszkód, aby nadal się kochać, nawet do ostatniego dnia przed porodem. Kiedy jednak trzeba się powstrzymać od seksu? Wtedy, kiedy choć raz w czasie ciąży zauważyłaś u siebie nawet skąpe plamienie, krwawienie, przedwczesne skurcze albo ból podczas stosunku, a także wtedy, kiedy ginekolog stwierdził u ciebie łożysko przodujące, skrócenie się szyjki macicy lub infekcję pochwy (w tym ostatnim przypadku będziecie mogli powrócić do seksu po zakończonej kuracji, której – uwaga! – musicie poddać się oboje). Pamiętaj też, że jeśli twoja wcześniejsza ciąża zakończyła się poronieniem, teraz musisz zrezygnować z seksu, nawet chociaż nie masz żadnych niepokojących objawów.

Ty sądzisz: Ten ostatni raz był nieziemski! I ten przedostatni, i ten jeszcze wcześniejszy! Chyba jakoś inaczej teraz to robimy?
On myśli inaczej: Co się z nią stało? Nigdy nie była aż tak nienasycona. Czyżby ostatnio ukradkiem oglądała filmy erotyczne?
Jak jest naprawdę: Po pierwszych miesiącach ciąży, kiedy zwykle przyszłą mamę seks niewiele interesuje, drugi trymestr przynosi miłą odmianę. W tym czasie rzeczywiście natura sprzyja kobiecie. Zwiększony popęd seksualny i pojawienie się nowych stref erogennych np. w zagłębieniu kolan lub łokci to zasługa hormonów, warto wtedy wypróbować nowe seksualne pozycje. Zwiększa się także ukrwienie tkanek narządów intymnych, dzięki czemu staniesz się bardziej wrażliwa na doznania erotyczne, a nawet możesz odnaleźć w seksie przyjemność, której istnienia nawet nie podejrzewałaś. Twój partner również nie powinien mieć powodów do narzekania. Większe naturalne nawilżenie i lekkie obrzmienie twojej pochwy sprawiają, że i dla niego seks stanie się jeszcze bardziej satysfakcjonujący.


Ocena (2 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wsparcie dla rodziców

Badania przyszłej mamy