Migranci z Michałowa chcą wrócić z Białorusi do Polski...

Co z dziećmi z Michałowa? Są w bezpiecznym miejscu czy marzną i głodują w lesie?

Grupa migrantów trafiła do Michałowa (woj. podlaskie), po czym część z nich miała zostać przewieziona w bezpieczne miejsce. Z filmiku, który nagrali migranci, wynika jednak coś innego… Wyczerpani i głodni siedzą przy ognisku w lesie pod białoruską granicą?
Migranci z Michałowa chcą wrócić z Białorusi do Polski...
Teren Michałowa nie jest dostępny dla dziennikarzy w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Dlatego jedynym źródłem informacji o aktualnej sytuacji dzieci i dorosłych wywiezionych stamtąd na Białoruś są nagrania migrantów. Porównując materiały z Michałowa i z białoruskiego lasu, można zobaczyć prawdopodobnie te same twarze dziewczynek. Widać też same czapeczki i kurtki. Niewykluczone, że w grupie migrantów jest 2-letnie dziecko…

Jarosław Kaczyński: „To jest rzecz wymyślona”

Podczas konferencji prasowej w Białymstoku Jarosław Kaczyński zapewniał, że polskie służby zawsze postępują wobec migrantów nie tylko zgodnie z prawem, ale i zasadami moralnymi. I że dzieci na pewno nie są oddzielane od rodziców. Przekonywał też, że przetransportowani na Białoruś są bezpieczni. Nie był jednak w stanie powiedzieć, gdzie dokładnie straż graniczna odwiozła migrantów. Doniesienia o sytuacji migrantów na Białorusi określił jako „wymierzone w Polskę”. „Wszystko jest brutalną i wręcz cyniczną akcją kierowaną przez prezydenta Łukaszenkę” – mówił Jarosław Kaczyński.  

Czy dzieci z Michałowa są bezpieczne?

„Dzieci z Michałowa na pewno nie koczują w żadnym lesie” – podkreślał wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz w rozmowie z dziennikarzem TVN 24, po tym jak wstrząsające materiały z białoruskiego lasu obiegły polskie i zagraniczne media.

Migranci, z którymi mają kontakt działacze społeczni i lekarze, są zrozpaczeni swoją sytuacją na Białorusi. Twierdzą, że Białorusini żądają od nich wysokich opłat za jedzenie. Mowa o kwotach sięgających 100 dolarów. Do tego temperatury w nocy spadają do kilku stopni…
 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Co myślisz o tym, aby dzieci uchodźców nie uczyły się w polskich szkołach? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, co myślą o pomyśle, aby dzieci uchodźców nie mogły się uczyć w polskich szkołach. Sonda pokazuje, na ile jesteśmy tolerancyjnym narodem!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy