Co z narodową kwarantanną? Premier zabrał głos
fot. Instagram/morawieckipl

Czy będzie narodowa kwarantanna? Jest decyzja premiera!

Premier wydał oświadczenie w sprawie całkowitego lockdownu w Polsce. Mateusz Morawiecki przekazał dobre wieści i poinformował, że rząd nie musi wprowadzać narodowej kwarantanny. Zdradził również, czy każdy będzie musiał się zaszczepić na koronawirusa.
Joanna  Biegaj
Co z narodową kwarantanną? Premier zabrał głos
fot. Instagram/morawieckipl
Od jakiegoś czasu rząd zapowiadał wprowadzenie narodowej kwarantanny. Eksperci prognozowali, że stanie się to w tym tygodniu. Premier przekazał jednak dobrą wiadomość - wzrost zakażeń udało się spowolnić, więc nie jest na razie konieczny całkowity lockdown.

Nie będzie całkowitego lockdownu

Premier wyjaśnił, że dane z ostatnich dni sprawiają, że narodowa kwarantanna nie jest na razie konieczna: „W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek”.
Redakcja poleca: Czy przejmujesz się smogiem? [SONDA ULICZNA]
Smog truje nas, ale musimy jakoś z nim żyć. Czy my się jeszcze nim przejmujemy? Zapytaliśmy o to przechodniów.

Tuż przed punktem krytycznym

Mateusz Morawiecki oznajmił także, że udało się spowolnić wzrost zakażeń tuż przed punktem krytycznym. Nadal jednak należy zachować dużą ostrożność: „W ostatnich dniach udało nam się wyhamować dokładnie przed tym punktem krytycznym, jednak dystans, jaki nas dzieli od progu narodowej kwarantanny, nadal jest niewielki i nie pozwala na swobodę”.

Co dalej?

Premier zdradził także, co czeka nas w niedalekiej przyszłości: „Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne”.

Moc entuzjazmu

Mateusz Morawiecki jest pełen entuzjazmu, zapowiedział, że przed nami długa walka, ale wygramy ją: „Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu. Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i większa na wyhamowanie epidemii. Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne - razem ją wygramy!”.

Co ze szczepionkami?

Ostatnio świat obiegła wiadomość, że powstała skuteczna szczepionka na koronawirusa. Premier wyjaśnił, że szczepienia będą dobrowolne, a także powszechnie dostępne. „W pierwszej kolejności szczepionkę otrzymają ci, którzy są najbardziej zagrożeni” – dodał.
 
Źródło: Instagram

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy