GRY
 
 

Ksiądz wymyślił lek na depresję po stracie dziecka – czy TO naprawdę może pomóc?

Ten lek na depresję kosztuje tylko 9,90 zł i można go kupić przez internet bez recepty. Nie są to jednak farmakologiczne tabletki, a… Czy naprawdę ten środek może wyleczyć depresję?

fot. Materiały Prasowe Radio Zet
Utrata dziecka to niezwykle trudny moment w życiu każdego rodzica. Ciężko się z tym pogodzić i wiele osób szuka pomocy, by poradzić sobie z przejmującą pustką. Przedstawiamy więc innowacyjne rozwiązanie, którego pomysłodawcą jest... ksiądz! 

Consolatyna pochodzi od łacińskich słów "consolatio" i oznacza "pocieszenie". Taką właśnie rolę ma spełniać "lek" wymyślony przez ks. Andrzeja Muszalę. – Dziecko można stracić naturalnie albo przez aborcję. To trauma dla obojga rodziców. Zwłaszcza kobiety potrzebują pomocy i wsparcia – przekonuje ksiądz.

Skąd wziął się pomysł na ten lek na depresję?

Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przyjeżdża wiele osób szukających pocieszenia po stracie dziecka. – To dramat tych rodzin – opowiada ksiądz. – Kiedyś jeden z kapłanów zapytał mnie, czy możemy dać im namacalne narzędzie, które da im wsparcie. Tak powstała Consolatyna.
Redakcja poleca: Dzieci też borykają się z depresją - film
Kiedy dziecko dojrzewa, pogorszenia nastroju wydają się normalne. Może być smutne z powodu słabszej oceny w szkole lub przeżywać pierwszy zawód miłosny. Jednak gdy stan zniechęcenia utrzymuje się dłużej lub się nasila, warto udać się do specjalisty, bo to może być depresja.

Zamiast tabletek – modlitewnik

Consolatyna, choć nazwa przypomina nazwę wielu leków, to książeczka, która zawiera modlitwy zarówno dla mężczyzn i kobiet. Można ją kupić w dwóch wersjach – dla kobiet, które poroniły, i dla tych, które poddały się aborcji. Znajdują się w niej także informacje, odnośnie pochówku dziecka zmarłego przedwcześnie, włącznie z adresami internetowych grup wsparcia. Silny wydźwięk ma dołączona do książeczki fotografia Matki Boskiej bez Dzieciątka. Te puste miejsce ma symbolizować obraz kobiety, która także straciła syna.

Gdzie można kupić?

Modlitewnik można nabyć poprzez stronę internetową Wydawnictwa Św. Stanisława. Jej koszt nie jest wysoki, to zaledwie 9,90 zł.

Czy taki rodzaj leku antydepresyjnego może przynieść  komuś pocieszenie? Co Wy myślicie na ten temat?

Przeczytaj także: Jak radzić sobie ze stratą dziecka?

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj