Kosz Mojżesza
fot. AdobeStock

Kosz Mojżesza najlepszy dla noworodka: polecamy wiklinowe i z bawełny [DOBRE CENY]

Kosz Mojżesza przyda się, jeśli obawiasz się, że łóżeczko ze szczebelkami będzie zbyt duże dla noworodka. W takim koszu dziecko lepiej śpi i jest spokojniejsze. Polecamy sprawdzone kosze Mojżesza w atrakcyjnych cenach.
Dominika Bielas
Kosz Mojżesza
fot. AdobeStock
Kosz Mojżesza to świetny wybór dla noworodka, bo świetnie zastępuje tradycyjne łóżeczko w pierwszych miesiącach życia dziecka. Kosz Mojżesza jest według wielu rodziców lepszy od łóżeczka ze szczebelkami, ponieważ jest mniejszy, a więc noworodek czuje się w nim bezpieczniej i przytulniej. Poza tym wiklinowy kosz można bez problemu przenosić w inne miejsce w domu, kiedy chcemy mieć dziecko na oku. Polecamy najlepsze kosze do spania dla dzieci.

Spis treści:
  1. Kosz Mojżesza z filcu
  2. Wiklinowy kosz Mojżesza - kołyska
  3. Kosz Mojżesza - leżaczek i kołyska
 

Co to jest kosz Mojżesza?

Kosz Mojżesza to niewielki, bezpieczny kosz, w którym mogą spać noworodki i niemowlęta do 3. miesiąca życia. Niektóre kosze bujają się na płozach jak kołyski, mają budki albo uchwyty do przenoszenia. Kosze Mojżesza wykonane są z wikliny, filcu, rzadziej z plastiku. Niektórzy rodzice mogą uznać zakup kosza za zbędny wydatek, sądząc, że dziecko od urodzenia może spać w łóżeczku lub ewentualnie wózku. Jednak rodzice, którzy mieli kosz Mojżesza, bardzo go sobie chwalą, gdyż takie rozwiązanie niesie wiele korzyści.

Jakie zalety ma kosz Mojżesza?

W koszu Mojżesza noworodek czuje się bezpiecznie, poza tym taki mebel to wygoda dla rodziców. Za co docenisz kosz Mojżesza?
  • przytulność – niektórym noworodkom ciężko zaakceptować ogrom łóżeczka. Maluszki przyzwyczajone do ciasnoty w brzuszku mamy, w ograniczonej przestrzeni czują się znacznie bezpieczniej i są spokojniejsze.
  • mobilność – kosz ma niewielkie rozmiary więc łatwo go ustawić w dogodnym miejscu, np. przy łóżku, albo zabrać do innego pokoju. Jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy dziecko ma swój własny pokój, a rodzice chcą, by przez pierwsze tygodnie spało z nimi w sypialni.
  • wygoda – kosz jest niewielkich rozmiarów i zazwyczaj ma poręczne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie. Gabaryty i waga sprawiają, że z łatwością można przenieść kosz w dowolne miejsce w mieszaniu, a nawet zabrać w podróż. Do kosza można dokupić płozy, dzięki czemu uzyskamy kołyskę.
  • bezpieczeństwo – wielu rodziców chce mieć dziecko blisko, ale boi się spać z noworodkiem w jednym łóżku; dzięki takiemu rozwiązaniu niemowlę jest na wyciągniecie ręki rodzica, ale bezpiecznie śpi w swoim koszu.
Redakcja poleca: Wybieramy pierwszą zabawkę - przytulaczka dla niemowlaka - film
Dowiedz się, po co niemowlakowi zabawka. Sprawdź, co to są przytulaczki i zobacz te najpiękniejsze.

Kosze Mojżesza − przegląd 

Szczególnie polecamy wiklinowe kosze Mojżesza, często sprzedawane w zestawie z materacykiem, kosze z organicznej bawełny, filcu oraz praktyczne kosze bujane na płozach.

Kosz Mojżesza z filcu

kosz mojżesza z filcu
 

Wiklinowy kosz Mojżesza - kołyska

wiklinowy kosz mojżesza

Kosz Mojżesza - leżaczek i kołyska

kosz mojżesza z leżaczkiem
 
Do jakiego wieku dziecko może spać w koszu? Mniej więcej do 3. miesiąca życia. W tym wieku dziecko próbuje przewracać się z pleców na boki i brzuszek, więc spanie w koszu przestaje być bezpieczne. Zmieniając kosz Mojżesza na łóżeczko, pamiętaj, by nie ustawiać już materaca na najwyższym poziomie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosza Mojżesza?

Kupując koszyk dla dziecka, sprawdź koniecznie, czy ma atest. Istotna jest także wielkości i głębokość kosza Mojżesza. Większy dłużej wam posłuży. Zwróć uwagę również na wagę, by było łatwo go przenosić, a także na uchwyty. Wybierz stabilne mocowania z wytrzymałego materiału.
 
Pamiętaj, że budowa kosza Mojżesza powinna zapewniać swobodny przepływ powietrza wewnątrz, tak aby dziecko się nie pociło. Kosze wiklinowe z racji użytego materiału dają taką gwarancję, jednak w przypadku koszy wykonanych z plastiku, warto zwrócić uwagę, czy producent zadbał o otwory wentylacyjne. Na rynku dostępne są także kosze filcowe. Do koszy Mojżesza można dokupić różne akcesoria, np. baldachim z moskitierą - idealny na lato, gdy np. chcesz malucha położyć na dworze. Rodzice polecają także stojak na kółeczkach lub z płozami.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy