Fisher Price
fot. Fisher Price

Dziecko i technologia: im później, tym lepiej. Co zamiast smartfona i tabletu?

Zabawki edukacyjne, takie jak smarfon czy tablet, mają tę przewagę nad innymi, że oprócz dużej porcji zabawy potrafią też rozwinąć wiele zdolności naszych dzieci. Pomagają w nauce liczenia, poprawiają zdolność koncentracji i uczą dzieci poruszania się w świecie nowoczesnych technologii.
Fisher Price
fot. Fisher Price
W dzisiejszych czasach smartfon, tablet i laptop to nierozłączne elementy naszego życia. Już nawet maluchy przyzwyczajone są do korzystania z tych urządzeń. Tymczasem istnieją  realne zagrożenia związane z przedwczesnym korzystaniem z urządzeń elektronicznych. Dzieci powinny jak najmniej obcować ze smart fonem lub tabletem, ponieważ ich wzrok nie jest przystosowany do wirtualnych obrazów. Ponieważ jednak chcemy, aby nasze dzieci się rozwijały, warto pomyśleć o różnego rodzaju zabawkach interaktywnych.

Jeśli twój maluch uwielbia elektroniczne gadżety, wybierz dla niego Edukacyjny Globus, który za sprawą przycisków, odkryje przed nim kontynenty, zwierzęta, różnojęzyczne powitania i muzykę. Obracanie globusa odtwarza piosenki i dźwięki. Przewracanie stron Książki Podróżnika nauczy twoje dziecko różnych środków transportu. Zabawka zawiera ponad 100 dźwięków, piosenek, melodii i zdań w języku polskim. zaprasza na pierwsze małe-wielkie podróże. Technologia „Poziomy nauki” dostosowuje treść do aktualnego etapu rozwoju Twojego dziecka! Wystarczy, że przesuniesz palcem przełącznik i ustawisz jeden z 3 poziomów: Poziom 1 nauczy malucha zagranicznych powitań, nazw kontynentów i odgłosów zwierząt. Poziom 2 zachęci go do odnajdywania zwierząt na całym globusie. Poziom 3 to melodie z całego świata. Dzięki Edukacyjnemu Globusowi, twój maluch być może odkryje w sobie cechy prawdziwego podróżnika, a cały świat znajdzie się w jego małych rączkach!

Oprócz nauki wiedzy o świecie, istotnym elementem rozwoju dziecka są także ćwiczenia zręczności. Jest to szczególnie ważne dlatego, że nasze dzieci często spędzają czas z telefonem komórkowym. Tymczasem niemowlęta powinny ćwiczyć zdolność logicznego myślenia między innymi poprzez chwytanie przedmiotów i dopasowywanie kształtów. Dzięki zabawce, takiej jak Śpiewający ślimak - sorter kształtów, dzieci chwytają i bawią się klockami o różnych kształtach, rozwijając przy tym koordynację wzrokowo-ruchową oraz zręczność. Ten słodki ślimaczek wypełniony jest radosną zabawą od czubka głowy aż po koniuszek ogona. Maluchy mogą używać 10 kolorowych klocków do układania ich na sobie lub wkładać je do wnętrza ślimaczka, korzystając z otworów w odpowiednich kształtach. Gdy wszystkie klocki znajdą się już w środku, wystarczy otworzyć pokrywę, aby wysypać je na zewnątrz i zacząć zabawę od nowa! A gdy Twoje dziecko odpowiednio poruszy ślimaczkiem, usłyszy radosne edukacyjne piosenki na temat kolorów, liczenia i kształtów. Wyraziste kolory, radosne dźwięki i przyjazna buzia ślimaczka pobudzają i rozwijają zmysły twojego malucha.

Wiadomo, że nic tak nie wpływa na rozwój dziecka jak obcowanie z literaturą. Zaproś malucha do świata zabawy i nauki, dając mu muzyczną Książkę z wierszykami z serii Ucz się i śmiej! Obracając strony, dziecko aktywuje odtwarzanie znanych i lubianych rymowanek, takich jak „Ciasto zjem” i „Raz, dwa, buty ktoś ma”, którym towarzyszą kolorowe ilustracje przedstawiające Szczeniaczka i Siostrzyczkę. Gdy twoje dziecko będzie poruszało się w rytm muzyki, pozna pierwsze liczby, słowa, literki i kształty! Naciskając podświetlane przyciski ABC i 123, maluch pozna litery oraz cyfry pasujące do danej strony. Po naciśnięciu podświetlanego przycisku Kształty i kolory, szkrab usłyszy wypowiedzi, które ułatwią mu naukę rozmaitych przedstawionych w książce kolorów i kształtów. Muzyczną Książka z wierszykami to wspaniała zabawa, która przeradza się we wczesną naukę. Dzięki niej twoje dziecko z pewnością pokocha czytanie!

Więcej: Fisher-Price®
Oceń artykuł

Ocena 1 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy