nauka zdalna od września
fot. Adobe Stock

Co ze szkołami we wrześniu? Możliwy powrót do nauki zdalnej!

Bardzo możliwe, że nowy rok szkolny uczniowie rozpoczną... w domach. Ministerstwo edukacji nie wyklucza powrotu do nauki zdalnej bądź hybrydowej. A wszystko przez wyjątkowo zaraźliwą odmianę koronawirusa oraz zapowiedzi strajku nauczycieli.
Magdalena Drab
nauka zdalna od września
fot. Adobe Stock
Część uczniów zdążyła już pewnie zapomnieć o nauce zdalnej, ale niewykluczone, że od września ten koszmar zacznie się na nowo. Do Polski dotarł już niezwykle zaraźliwy wariant indyjski koronawirusa – to on może wywołać czwartą falę zakażeń i zmusić rząd do zamknięcia szkół.

Od września znów nauka zdalna?

Mogłoby się wydawać, że po przejściu trzeciej fali zakażeń koronawirusem oraz akcji masowych szczepień Polaków pandemia dobiega końca. Okazuje się, że to płonne nadzieje. W Polsce odnotowano już kilkadziesiąt zakażeń indyjską odmianą koronawirusa, która jest najbardziej zaraźliwa ze wszystkich znanych do tej pory. Co więcej, tzw. wariant Delta znacznie częściej atakuje dzieci w wieku 5-12 lat. Czy dla uczniów oznacza to powrót do nauki zdalnej? To realny scenariusz, gdyby nastąpił niepokojąco wysoki wzrost zakażeń mutacją Delta. Nie ma wówczas co liczyć na to, że pomogą szczepienia dzieci na Covid-19.

„Będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej. Ale na razie takiego zagrożenia nie ma” – powiedział minister edukacji, Przemysław Czarnek, w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.
Jakby tego było mało, we wrześniu może się rozpocząć strajk nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego jak na razie bezskutecznie domaga się od Ministerstwa Edukacji rezygnacji z wprowadzenia zmian w prawie oświatowym. Chodzi m.in. o planowane poszerzenie kompetencji kuratorów oświaty. Nauczyciele już teraz grożą akcjami protestacyjnymi i nie wykluczają strajku.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy