Fisher-Price®
fot. Fisher-Price®

Co zrobić, aby dziecko nie bało się wizyt u lekarza?

Bywają maluchy, u których wizyta u lekarza budzi ogromny niepokój. W jaki sposób można przekonać dziecko, że to nic strasznego?
Fisher-Price®
fot. Fisher-Price®
Najlepiej zaproponować maluchowi taką formę zabawy, która oswoi go z tematem budzącym wątpliwości. Ponieważ małe dzieci uwielbiają wcielać się w różne zawody i udawać dorosłych, wystarczy zaproponować maluchowi zabawę w wizytę u lekarza. Szkrab będzie mógł leczyć swoich pacjentów, a dzięki wesołej zabawie poczuje się komfortowo przez nadchodzącą wizytą u prawdziwego lekarza.

Aby maluch nie bał się białego fartucha…

Jeżeli szukasz sposobu, aby twoje dziecko oswoiło się z wizytami w placówkach medycznych, zaproponuj mu zabawę ze Szczeniaczkiem u lekarza od Fisher-Price®. Będzie to zdrowa dawka nauki i radosnej zabawy dla Twojego małego doktora! Zabawka posiada wbudowaną technologię „Poziomy nauki”, dzięki czemu może być dopasowana do wieku dziecka. Podczas słuchania radosnych piosenek i wypowiedzi twoje dziecko zapomni o strachu przed wizytą u lekarza.

Zestaw składa się czerwonej walizeczki, w której znajdują się przyrządy medyczne takie jak strzykawka czy przyrząd do badania ucha. Oprócz tego w walizce jest również kolorowy Szczeniaczek, którego twój maluch może zaprosić na wizytę lekarską. Na poszczególnych częściach ciała pieska znajdują się przyciski. Podczas zabawy ze Szczeniaczkiem twoje dziecko będzie mogło odgrywać pierwsze role. Dzięki temu, że Szczeniaczek mówi w języku polskim, twoje dziecko błyskawicznie zapamięta nowo poznane słówka i sam również nauczy się je wymawiać.

Zabawa w wizytę u lekarza

Podczas badania Szczeniaczka maluch usłyszy radosne piosenki i wypowiedzi na temat nazw części ciała czy kolorów, a także angielskie słówka i nie tylko! Wesołe piosenki śpiewane przez Szczeniaczka sprawią, że twój maluch szybko zapamięta usłyszane zwrotki i sam chętnie zacznie śpiewać to, czego się nauczył.  Podczas zabawy twoje dziecko będzie mogło odgrywać pierwsze role, co z pewnością zachęci szkraba do zabawy w lekarza. Zwłaszcza, że pierwszym pacjentem małego doktora może być nie tylko Szczeniaczek. Maluch z pewnością ucieszy się, gdy będzie mógł zbadać także swoją mamę lub tatę.

Interaktywny Szczeniaczek u lekarza to również zabawka, dzięki której twoje dziecko może rozwinąć swoje zdolności językowe. Piesek uczy nazw części ciała, kolorów i różnych słówek nie tylko po polsku, ale i po angielsku. Wówczas twoje dziecko przyswaja wiedzę nie tylko medyczną, ale i uczy się mówić w obcym języku. To świetna okazja to tego, aby dać maluchowi dobry start w kierunku nauki języków obcych.

Dzięki zabawie ze Szczeniaczkiem u lekarza, twoje dziecko rozwinie się nie tylko językowo, ale i oswoi się z tym, czego większość dzieci się boi. Gdy w trakcie zabawy dowie się na czym polegają badania lekarskie, zyska poczucie bezpieczeństwa. Dzięki zaznajomieniu się podczas badania Szczeniaczka z rozmaitymi narzędziami medycznymi, Twój mały doktor będzie czuć się bardziej komfortowo podczas kolejnej wizyty u prawdziwego lekarza.Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj na: Fisher-Price®

Zobacz także

Popularne tematy