Muszynianka
fot. materiały prasowe

Jak zachęcić dzieci do picia wody?

Dzieci, podobnie jak dorośli, powinny pić wodę. Sprawa oczywista. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Trudniej nie znaczy, że to niemożliwe. Dzieci nie od razu akceptują czy lubią nowe smaki. Nie zniechęcajmy się więc po pierwszej nieudanej próbie. Warto działać dalej, bo od tego co je i pije nasze dziecko, zależeć będzie jego zdrowie w przyszłości.
Muszynianka
fot. materiały prasowe
Najlepiej, by dziecko piło wodę bez dodatków, a przynajmniej bez sztucznych dodatków. Te naturalne możemy dodać sami, na przykład sok z cytryny czy malin. Woda będzie miała delikatny posmak i atrakcyjniejszy wygląd dla malucha. Od tego można zacząć. Dzieci również lubią bąbelki, może przypadnie im zatem do gustu naturalna woda mineralna Muszynianka na początku z ewentualnym dodatkiem!

Dlaczego dzieci nie piją wody?

Dziecko nie poprosi o wodę, jeśli będziemy mu podawać słodkie gazowane napoje, które nie zaspokajają pragnienia, a mogą prowadzić do nadwagi lub otyłości. Dziecko nie poprosi o wodę, jeśli w ogóle jej nie zna, jeśli zawsze pije herbatkę czy soki. Dobrze, żeby woda była w domu w zasięgu wzroku i pod ręką. Wtedy jest szansa, że dziecko samo po nią sięgnie. Pochwal je za taki zdrowy wybór, niech będzie z siebie dumne i zadowolone.
Pomyślmy o naszych przyzwyczajeniach i o tym, jakie wzorce żywieniowe królują w naszym domu. Dzieci przejmują je od nas. Jeśli my nie pijemy wody, nie oczekujmy, że dziecko chętnie będzie ją piło. Spożywajmy więc wodę całą rodziną, podawajmy ją do wspólnych posiłków. Pokażemy maluchom, że woda jest smaczna i zdrowa. Dzieci uwielbiają się bawić w wodzie, kąpać i chlapać. Takie wspólne zabawy mogą stanowić doskonałą okazję do opowiadania dziecku o właściwościach wody. Można wspólnie podlewać kwiatki, czy poić kotka edukując malucha w zakresie nawadniania.

Strefa Zdrowia Muszynianki

Istnieje wiele programów edukacyjnych, zachęcających dzieci do picia wody. Jednym z nich jest Akcja Strefa Zdrowia Muszynianki. Wykorzystuje ona siłę grupy rówieśniczej i ogromne zaangażowanie w realizację idei zdrowego wychowania  dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja została bardzo pozytywnie przyjęta przez kadrę nauczycielską i placówki przedszkolne. Zyskała patronat honorowy Państwowego Zakładu Higieny i cieszy się dużym zainteresowaniem mediów. Patronat medialny nad akcją objęły: Onet.pl, Magazyn Przedszkola oraz WomanMagazine.pl.  To wyróżnienie, zważywszy na fakt, że aktualnie realizowanych jest wiele akcji społeczno-edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Przebić się z nową ideą nie jest łatwo. Strefa Zdrowia Muszynianki dała radę!

Dowiedz się więcej na: www.akademiazdrowiamuszynianki.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy