GRY
 
 

Starasz się o dziecko? Nie pij tego jednego napoju!

Dieta przyszłych rodziców ma ogromne znaczenie. Okazuje się, że pijąc ten jeden napój, zmniejszamy szanse na poczęcie dziecka!

Kobieta w ciąży
fot. Fotolia
To najlepiej sprzedający się napój gazowany na świecie i jednocześnie jedna z przyczyn otyłości, niestrawności i innych dolegliwości. Wiecie, o czym mowa?

Cola zmniejsza szanse na dziecko?

Cola – ulubienica dzieci i dorosłych na całym świecie. Słodka, gazowana i uzależniająca, a przy tym niezdrowa i pozbawiona jakichkolwiek wartości odżywczych. Nic dziwnego, że osoby, które piją napoje typu cola, mogą mieć problemy z poczęciem dziecka!

Picie napojów typu cola wpływa zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn. Naukowcy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kopenhadze przebadali 2554 mężczyzn. Sperma tych z panów, którzy wypijali litr coli dziennie, była gorszej jakości niż sperma tych, którzy nie pili żadnych napojów gazowanych. W spermie mężczyzn niepijących coli wykryto 54 miliony plemników na każdy milimetr nasienia. Dla porównania, w spermie mężczyzn pijących colę znaleziono jedynie 34 miliony plemników na milimetr nasienia. Mniejsza liczba plemników może oznaczać większe trudności z zajściem w ciążę. Picie napojów gazowanych może również zaburzać owulację u kobiet.
Redakcja poleca: Co to jest kalkulator BMI - opowiada dietetyk
Co to jest kalkulator BMI - wyjaśnia Julia Jaskowska, dietetyk z FertiMedica. Dlaczego warto kontrolować wskaźnik masy ciała planując zajście w ciążę, czy chcąc schudnąć po urodzeniu dziecka.

Zdrowa dieta to podstawa!

Nawet jeśli podchodzimy sceptycznie do tego typu badań, musimy się zgodzić, że napoje typu cola nie są zdrowe. Cukier, konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki szkodzą każdemu, również parom starającym się o dziecko. Jeśli staracie się o dziecko, pomyślcie o zmianie nawyków żywieniowych. Pamiętajcie, że wasza dieta ma wpływ na wybory żywieniowe waszego dziecka w przyszłości!

Zobacz także: Karmisz piersią? Jedz warzywa! Twoje dziecko ci podziękuje

Źródło: wp.pl
Doładuj
Przeładuj