książka córka bajarza, okładka
fot. materiały prasowe

„Córka bajarza” – obowiązkowa książka dla każdego

Do sprzedaży trafiła książka, która wygrała w konkursie Biedronki „Piórko 2016” na najlepszą książkę dla dzieci. Musicie ją mieć, bo to książka dla dużych i małych – naprawdę warto!
Martyna Pstrąg
książka córka bajarza, okładka
fot. materiały prasowe
„Córka bajarza” to debiut literacki Moniki Radzikowskiej, która jest laureatką pierwszego etapu konkursu „Piórko 2016”. Pierwsza część skierowana była do autorów tekstów. Gdy etap został zakończony i wybrano zwycięzcę, ruszył drugi etap, który miał wyłonić laureata ilustracji do tekstu Moniki Radzikowskiej. Ilustracje przygotowane do zwycięskiej opowieści, wyłonione w drugim etapie konkursu, wykonała Monika Biała. Każda laureatka otrzymała nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Niezwykła książka dla dzieci w Biedronce

 „Córka bajarza” opowiada o tym, że warto pokonywać swoje lęki i trudności w życiu. Książka podpowiada, co w życiu jest najważniejsze, dodaje nadziei i wiary w szczęśliwe zakończenie. Opowieść snuta wokół postaci dziewczynki, której tata jest mistrzem w opowiadaniu baśni i bajek. Autorka książki wierzy, że niemożliwe nie istnieje i każdy może dotrzeć na koniec świata, aby spełniać swoje marzenia. Podróże są jej pasją i inspiracją – uwielbia poznawać ludzi z innych krajów, regionów, rozmawiać z nimi, słuchać ich historii.
- Monika Radzikowska zabiera nas w świat baśni, świat rzadko już dziś odwiedzany. Znajdziemy w nim opowieść o wielkiej mocy, która drzemie w słowach. Każdy bajarz zna ich siłę. Autorka również – przekonuje Renata Piątkowska,  autorka książek dla dzieci, Kawaler Orderu Uśmiechu, członek Kapituły Nagrody w kategorii „Tekst”.


Okładka książki Moniki Radzikowskiej "Córka bajarza", ilustracje: Monika Biała
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.

Przepiękne ilustracje dopasowane do wieku

Ilustracje do „Córki bajarza”, które zwyciężyły w drugim etapie łączą wysoką jakość artystyczną, oryginalność, ale równocześnie są dostosowane do możliwości recepcyjnych i poznawczych dziecka. Dodatkową wartość stanowią wyraziste postacie uzupełnione ciekawymi bohaterami drugo- oraz trzecioplanowymi.
 
- Monika Biała stworzyła bardzo atrakcyjną oprawę plastyczną. Miło jest córce bajarza, że dostała się w takie zdolne ręce! – uważa Bohdan Butenko, artysta grafik, członek Kapituły Nagrody w kategorii „Ilustracje”.
 
Książka pt. „Córka bajarza” została wydana w nakładzie 45 tys. egzemplarzy przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Publikacja będzie dostępna wyłącznie w sklepach sieci Biedronka. 
 
Zobacz więcej: O konkursie „Piórko 2016” pisaliśmy też tutaj
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy