córka Zofii Zborowskie zadławiła się mlekiem
fot. Instagram

Córka Zofii Zborowskiej zadławiła się mlekiem. Mama nie umiała jej pomóc!

Zofia Zborowska przeżyła dramatyczne chwile, kiedy jej córeczka zadławiła się w czasie karmienia. Mama próbowała pomóc dziecku, ale nie miała pojęcia, jak to zrobić!
Magdalena Drab
córka Zofii Zborowskie zadławiła się mlekiem
fot. Instagram
Córka Zofii Zborowskiej zakrztusiła się mlekiem. Niespełna 3-miesięczna Nadzieja dławiła się, a mama robiła wszystko, by jej pomóc. Nie do końca wiedziała jednak, jak udzielać dziecku pierwszej pomocy.

Zofia Zborowska o zadławieniu córki: „Umierałam ze strachu” 

Aktorka przyznała, że w jej domu doszło niedawno do bardzo groźnej sytuacji. Malutka Nadzieja nagle zaczęła się krztusić, a mama, mimo najlepszych chęci, nie wiedziała, co robić.

„Dławiła się podczas karmienia, a ja wtedy umierałam ze strachu. Podnosiłam ją do góry, klepałam po plecach, ale okazuje się, że źle robiłam. Trzeba podnosić dziecko odwrotnie” – przytoczył jej wypowiedź tygodnik „Na żywo”.

Zofia Zborowska postanowiła uzupełnić swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy dziecku, by więcej nie przeżywać podobnego koszmaru. Namówiła najbliższych i razem z mężem, mamą i teściową wzięli udział w specjalnym szkoleniu.

„Ja byłam kompletnie zielona w tym temacie. Kurs kosztuje 390 złotych i może w nim uczestniczyć pięć osób, więc myślę, że warto” – zachęcała aktorka.

My również polecamy kursy pierwszej pomocy. Warto też sprawdzić na filmie:
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Pierwsza pomoc - zakrztuszenie dziecka - film
Sprawdź, co robić, gdy dziecko się zakrztusi. Poznaj zasady udzielania pierwszej pomocy przy zakrztuszeniu dziecka. Ta wiedza może uratować życie twojego dziecka!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy