GRY
 
 

CosmoGolem – warszawski wielkolud zaprasza dzieci na urodziny!

Trzy lata temu w Warszawie pojawił się CosmoGolem. Ten przyjazny olbrzym został stworzony dla dzieci, aby stać na straży ich praw.

CosmoGolema, piknik dla dzieci, warsztaty dla dzieci
fot. materiały prasowe
Z okazji urodzin CosmoGolema na Polu Mokotowskim odbędzie się piknik edukacyjny, na którym dzieci oraz ich opiekunowie dowiedzą się więcej o prawach przysługujących najmłodszym. Piknik organizuje Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje oraz firmę Polkomtel.

Polana przy rzeźbie przyjaznego olbrzyma zostanie podzielona na strefy, które odpowiadają poszczególnym prawom dziecka. W każdej z nich na najmłodszych będą czekały gry i zabawy edukacyjne. W strefie nauki dzieci poznają podstawowe kroki taneczne i będą mogły tworzyć własną biżuterię. W strefie zabawy na najmłodszych czekać będą gry sportowe, przeciąganie liny oraz interaktywny teatrzyk.

Przestrzenią do wspólnej zabawy dla dzieci oraz ich opiekunów będzie natomiast strefa rodziny. Główną atrakcją w strefie równości będzie poznawanie podstawowych zwrotów w języku migowym, w części poświęconej bezpieczeństwu zaś dzieci nauczą się, jak udzielać pierwszej pomocy. W strefie informacji najmłodsi przeistoczą się w poszukiwaczy skarbu, za którego odnalezienie będą czekały nagrody i upominki.

Organizatorom imprezy zależy, aby dzieci dowiedziały się, jak reagować w razie zagrożenia i jak radzić sobie z problemami. Piknik przygotował Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz Sieciaki.pl – programy FDN, które starają się uczyć najmłodszych jak unikać niebezpieczeństw oraz pomagają im w trudnych sytuacjach.

Piknik odbędzie się 16 września na Polu Mokotowskim przy rzeźbie „CosmoGolem” (na rogu ul. Wawelskiej i Al. Niepodległości).  Zapraszamy dzieci (do 12 r.ż.) wraz z rodzicami w godz. 11-17.

Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.
Doładuj
Przeładuj