GRY
 
 

CSW z Blikiem Maskarada

26.01.2013r., godz.12:00-14:00 Podczas sobotniego, rodzinnego spotkania, będzie można wspólnie zaprojektować i wykonać najbardziej fantazyjne maski, które pomogą stworzyć prawdziwie karnawałową atmosferę i urządzić szalony bal w rodzinnym gronie.

wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Współczesnej 'Znaki Czasu' w Toruniu
Podczas tego spotkania będzie nas inspirować karnawałowy nastrój Wenecji, pełen improwizacji, błaznów i sztuczek, kiedy można do woli żartować i przedrzeźniać innych, ukrywając się za maską. Historia karnawału w Wenecji sięga XVI-go wieku. Okres poprzedzający Wielki Post wypełniony był balami maskowymi, przedstawieniami teatralnymi i występami akrobatów. Dzięki przebraniu zacierały się wszelkie różnice między mieszkańcami Wenecji. Przez to, że nie wiadomo było, kto ukrywa się pod przebraniem, obowiązywało jedno pozdrowienie dla wszystkich - buongiorno signora maschera! (witaj pani masko).

Włoska tradycja robienia masek zainspiruje nas do wykonania własnych.

Zapraszamy rodzinnie! LABSEN

Opłata: 7zł/os.
Zapisy: telefon: 056 610 9716, e-mail: eduakcje@csw.torun.pl
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj