GRY
 
 

CSW Z BLIKIEM - WARSZTATY KREATYWNE

28.04.2012r., godz.12.00 -14.00 Dział Edukacji zaprasza na kolejną odsłonę twórczego cyklu warsztatów CSW z Blikiem.

wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Współczesnej 'Znaki Czasu' w Toruniu
SPOTKANIE 2: PAPIEROWY ZWIERZYNIEC
sobota 28 kwietnia, godz 12.00 -14.00, Pokój z kuchnią CSW

Tym razem proponujemy naszym gościom twórczą zabawę z techniką zwaną Papier mâché, czyli masy papierowej.
Wspólnie wykonamy i udekorujemy za pomocą farb i kolorowych folii najprzeróżniejsze figurki zwierząt, które następnie “wyprowadzimy na spacer” w przestrzenie CSW, co bardzo dokładnie udokumentujemy na zdjęciach.  Uczestnicy dostaną specjalnie przygotowane formy, które następnie w autorski sposób będą mogli przetworzyć.
 
Papier mâché jest popularnym na całym świecie tworzywem. Jest to dająca się formować, twardniejąca po wysuszeniu masa z rozdrobnionego i rozmiękczonego w wodzie papieru (makulatury) z dodatkiem substancji wiążących: kleju, gipsu oraz uszlachetniających: kredy, barwników I substancji konserwujących. Masę nakłada się niezbyt grubą warstwą na uprzednio przygotowaną formę i pozostawia do wyschnięcia. Niegdyś za pomocą tej techniki robiono dekoracyjne profile, gzymsy, meble, było to także tworzywo ludowych artystów.
Oczywiście uczestnicy warsztatów zabiorą je po warsztatach do domu.

Na zajęcia obowiązuje bilet wstępu: 7zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy pod adresem e-mail: eduakcje@csw.torun.pl lub nr tel. 56 610 97 16

Warsztaty kreatywne CSW z Blikiem
Warsztaty kreatywne to cykliczna propozycja skierowana dla starszych, jak i młodszych amatorów twórczych działań, zarówno dla osób  indywidualnych, jak i całych rodzin (minimalny wiek dziecka to 6 lat). Dział Edukacji rozpoczyna w ten sposób stałą współpracę ze sklepem Blik – firmą zajmującą się zaopatrzeniem artystów plastyków i konserwatorów dzieł sztuki. Zajęcia odbywać się będą regularnie, raz w miesiącu, w soboty. Za każdym razem będziemy tworzyć przy użyciu innych metod i materiałów plastycznych.
 
Terminy następnych spotkań w ramach cyklu CSW z Blikiem
/ 26.05 - DECOUPAGE
/ 23.06 - Warsztaty rzeżbiarskie
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj