Roczna dziewczynka wybudziła się ze śpiączki
fot. YouTube/mohamed bouchenafa

Cuda się zdarzają! Historia tej dziewczynki daje nadzieję – film

Lekarze nie dawali jej szans i chcieli ją odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Ta roczna dziewczynka udowodniła, czym jest wola walki!
Hanna Szczesiak
Roczna dziewczynka wybudziła się ze śpiączki
fot. YouTube/mohamed bouchenafa
Gdy we wrześniu groźny wirus zaatakował mózg rocznej Marwy, lekarze zadecydowali o wprowadzeniu dziewczynki w stan śpiączki farmakologicznej. Mimo leczenia, lekarze nie dawali dziewczynce szans na przeżycie i normalne funkcjonowanie. Podjęto decyzję o odłączeniu Marwy od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice dziewczynki nie chcieli się poddać bez walki. Lekarze stwierdzili, że Marwa nigdy nie będzie w stanie samodzielnie oddychać, jeść czy chodzić, jednak jej rodzice wierzyli, że ich córeczka się obudzi.

Walka o życie

Dzięki ogromnemu wsparciu i zebraniu ponad 100 tys. podpisów pod petycją, rodzice dziewczynki wytoczyli lekarzom proces, sprzeciwiając się odłączeniu Marwy od aparatury. Sąd postanowił, że przez kolejne 2 miesiące lekarze muszą dostosować się do prośby rodziców i Marwa może zostać w szpitalu w Marsylii. Ku zdziwieniu lekarzy, rodzice dziewczynki nie musieli tak długo czekać – Marwa wybudziła się  ze śpiączki 10 dni po ogłoszeniu decyzji sądu. "To daje nam ogromną nadzieję. Kiedy do niej mówię, słyszy mój głos, reaguje, czasem się uśmiecha" – powiedział w rozmowie z dziennikarzami tata dziewczynki. Za pośrednictwem mediów społecznościowych mama Marwy ogłosiła, że jej córeczka czuje się coraz lepiej i wbrew diagnozie lekarzy, wszystkie jej narządy pracują tak, jak powinny.
Redakcja poleca: „Śpiączka to kwestia sekund…” – mówi autorka książki „Wybudzenia”, K. Pinkosz [WIDEO]
„Mama zostawiła go samego w wannie i chłopczyk się podtopił…”, „Julkę potrąciło auto na przejściu przed szkołą…”, „6-letnia Ola zakrztusiła się, połykając tabletkę…” – te wszystkie historie łączy śpiączka. – Czasem o życiu decydują sekundy – mówi Katarzyna Pinkosz, autorka książki „Wybudzenia”.

Film, który podbija serca internautów na całym świecie

Tata dziewczynki zamieścił na Facebooku film, który podbija serca internautów. W ciągu kilku dni widziało go prawie 800 tys. osób, a media na całym świecie zaczęły opisywać historię cudownego wybudzenia dziewczynki.

Zobaczcie film:

 
Historia tej rocznej dziewczynki udowadnia nam, że rodzicielska intuicja i wiara naprawdę czynią cuda!

Czytaj także: To niesamowite! Kobieta w śpiączce urodziła dziecko

źródło: dailymail.co.uk
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy