GRY
 
 

Cudowny pomysł na naukę cyferek przez zabawę

Rodzice za pomocą mediów społecznościowych sprzedają sobie patenty na naukę swoich pociech. Ten pomysł przypadł im szczególnie do gustu, bo polubiło go już setki tysięcy osób.

fot. Screen z Facebooka
Często jako rodzice "dwoimy się i troimy", by ucząc nasze dziecko nowych rzeczy podać je, w jak najbardziej przystępnej postaci. Prosto i logicznie. Często wybieramy metodę skojarzeń. Zobaczcie fajny patent na naukę cyferek, który cieszy się w mediach społecznościowych olbrzymim zainteresowaniem.


Propozycja nr 1
 
Posted by Stylish Eve on 29 lipca 2015
 
 

Propozycja nr 2
 
Posted by Stylish Eve on 29 lipca 2015

Propozycja nr 3
 
Posted by Stylish Eve on 29 lipca 2015

Propozycja nr 4
 
Posted by Stylish Eve on 29 lipca 2015

Inne sposoby na naukę

Kolejnym świetnym sposobem są gotowe książeczki czy zestawy kart do nauki cyferek lub literek. Szablony, na których dziecko widzi zarys cyferek, jeśli tylko ma już wyćwiczona rączkę, będzie mogło uczyć się poprzez zabawę - rysując. Każde dziecko, które uwielbia spędzać czas z kartką i kredkami doceni taką wersję nauki, w której będzie miało wybór - dziś może poćwiczyć cyferkę, a jutro - na kolejnej stronie książeczki - literkę.

Oprócz książeczek, dobrze sprawdzą się również inne metody nauki poprzez zabawę, np. gry edukacyjne czy zestawy kreatywne, dzięki którym maluch może grać z rodzeństwem i przy okazji uczyć się rozpoznawania cyferek i liczenia.
 

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

A wy jakie macie sposoby?

Macie jakieś swoje propozycje, ołówki w łapki i do dzieła :) Podczepiajcie, przysyłajcie...

Polecamy: Nauka poprzez zabawę

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj