cuski, nasz test, przytulanka

Bezcenna bliskość mamy z Cuski

Podaruj swojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen.
Marta Kabulska
cuski, nasz test, przytulanka
"(...) To, co dziecko czuje, zanim jeszcze zacznie myśleć, determinuje w przemożny sposób treść jego przyszłych myśli, kiedy będzie potrafiło myśleć. Jeśli dziecko – zanim zacznie myśleć – czuje się bezpieczne, chciane i zadomowione w środku otaczających je działań, odbierze kolejne w swym życiu doświadczenia zupełnie inaczej niż dziecko, które czuje się niepożądane, niestymulowane przez doświadczenia, których mu zabrakło, i przyzwyczajone żyć w stanie niezaspokojonych potrzeb (...)".
Jean Liedloff

Znaczenie bliskość matki i dziecka od lat stanowiło przedmiot wielu badań. Z biegiem czasu, dowiadując się o niej coraz więcej, jej waga w procesie rozwoju dziecka zaskakująco wzrosła. Okazało się bowiem, że dotyk i bliskość są dla dzieci ważniejsze niż czynności związane z ich higieną. Z badań doktora Fritza Talbota jasno wynika, że maluszki, które są noszone, przytulane, czujące się bezpiecznie, rzadziej mają kolki i są bardziej radosnymi dziećmi.

Cuski – laleczka, pajacyk bez twarzy  - sceptycznie podchodziłam do tej nowości, którą zachwycały się moje koleżanki, ale jako że dostałam ją w prezencie od siostry, postanowiłam wypróbować jaj "magiczną" moc.

Wielkie łóżko, a w nim poporodowa ja (jeszcze wielkości wielorybiej), mąż (przy moich obecnych rozmiarach wydający się anorektykiem) oraz kremowy Cuski. Tuż obok nieustannie przebudzające się moje małe, ale silnie rozwrzeszczane dziecko.
Trochę dziwnie spać wieku mocno dojrzałym z przytulanką, ale zdesperowana młoda matka, której niemowlę szczególnie upodobało sobie wchodzenie na wysokie dźwięki w swych szlochach i płaczach, jest gotowa na wszystko.

Po trzech nocach spania z zabawką mojego dziecka jej zapach zmienił się z "aromatu fabrycznej nowości" na "woń mojego mleka i skóry".  Sama nie wiem, który z zapachów bym preferowała (od porodu moje perfumy musiałam zastąpić aromatem dziecięcej oliwki). Moje dziecko jednak wiedziało to doskonale.
Pierwszy eksperyment przeprowadziliśmy, gdy musiałam wyjść na spotkanie i córeczka pozostała pod opieką męża oraz Cuski. Okazało się, że Julia była znacznie spokojniejsza niż kiedy pozostawała z tatą bez pachnącej mamą przytulanki. Może to zbieg okoliczności pomyślałam, ale sprawdziliśmy to jeszcze wiele razy i zawsze córeczka z Cuski szybciej się uspokajała i łatwiej zasypiała. Nie tylko ja mam takie odczucie. Badania w Wielkiej Brytanii potwierdziły, że niemowlęta, które od pierwszych dni mają przy sobie przytulankę Cuski, są radośniejsze i spokojniejsze.

Dlaczego dzieci z Cuski lepiej zasypiają?

Zmysł węchu pozwala mu rozpoznać zapach mamy, który działa niezwykle uspokajająco i kojąco. To właśnie dzięki niemu dziecko tuż po urodzeniu potrafi instynktownie odszukać pierś matki. Unikalna koncepcja przytulanki Cuski sprawia, że dziecko poprzez nią czuje obecność rodzica.
Redakcja poleca: Wybieramy pierwszą zabawkę - przytulaczka dla niemowlaka - film
Dowiedz się, po co niemowlakowi zabawka. Sprawdź, co to są przytulaczki i zobacz te najpiękniejsze.

Cuski kontra pielucha tetrowa

Pielucha tetrowa jest tańsza i też można z nią spać, ale:
  • Cuski wykonana jest z najwyższej jakości tkanin, dzięki czemu idealnie pochłania zapach mamy!
  • Prosty krój Cuski stymuluje i pobudza wyobraźnię dziecka. Owalny kształt zaś jest pierwszym, do którego przyzwyczaja się niemowlę, dlatego głowa Cuski jest idealna dla małych paluszków uczących się odkrywać i chwytać.
  • Ile razy widziałaś dziecko idące ciągnąc za sobą pieluchę tetrową? Nie wygląda to zbyt estetycznie, prawda? Cuski wygląda ładnie nawet w rękach kilkulatka. Debiutujący przedszkolak może zabrać Cuski ze sobą na leżakowanie!

Dlaczego warto zaufać Cuski?

Przytulankę stworzyły dwie mamy, Suzy i Judy, które chciały zapewnić dzieciom spokojny sen, dając im poczucie bliskości z najważniejszą osobą − Mamą. Nazwa przytulanki pochodzi od walijskiego słowa "spać".

Dzięki Cuski maluch czuje się bezpiecznie i wie, że mama jest zawsze blisko. Od tego czasu twoje dziecko będzie spać w łóżeczku, a ty odpoczniesz.

Cena: 70 zl
Producent: Cuski, Dystrybutor: Limonka s.c.
Dostępne na cuski.pl i kikishop.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy