GRY
 
 

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy – część 3 [WIDEO]

Systematyczne ćwiczenia mięśni dna miednicy powinny być naszym nawykiem. Dzięki temu nie grozi nam nietrzymanie moczu czy bóle pleców. Do systematyczności namawia Zosia Budkiewicz, fizjoterapeutka i instruktorka fitness.

Mięśnie Kegla warto ćwiczyć, zanim test pokaże dwie kreski, bo ciąża nie pomaga w utrzymaniu tej grupy mięśni w dobrej kondycji. Proponowane przez Zosię Budkiewicz ćwiczenia nie tylko wzmocnią mięśnie dna miednicy, ale także inne grupy mięśni: grzbietu, brzucha, nóg, pośladków. Przyczynią się do ogólnego usprawnienia ciała. Pamiętaj, że ćwiczenia na mięśnie dna miednicy sprawiają, że satysfakcja z życia seksualnego jest większa.

Trening prowadzi Zofia Budkiewicz – fizjoterapeutka i instruktorka fitness, która specjalizuje się w ćwiczeniach i masażu kobiet w ciąży i po porodzie. Współpracuje z licznymi szkołami rodzenia. Jest mamą dwójki dzieci.

Przysiady w wykroku

W tym ćwiczeniu pracują nie tylko mięśnie dna miednicy, ale też pośladków, nóg i łydek.
  • Jak ćwiczyć: Jedna noga z tyłu (zakroczna), druga z przodu (wykroczna). Kolano nad piętą. Zrób przysiad. Powrót do pozycji wyjściowej – w tym czasie napnij mięśnie krocza.
  • Powtarzamy: 12-15 razy i zmieniamy stronę.

Przysiady w wykroku plus ramiona

  • Jak ćwiczyć: Do wykonanego wcześniej ćwiczenia dodaj pracę ramion. Dla wzmocnienia efektu ćwicz z ciężarkami.
  • Powtarzamy: 12–15 razy na każdą stronę w 4–5 seriach.
Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj