ćwiczenia w ciąży, ciężarna kulturystka

Podnosiła kilkadziesiąt kilogramów w 9 miesiącu ciąży - hobby czy uzależnienie?

Ile może podnieść kobieta na 2 tygodnie przed terminem planowanego porodu? Czy to jest zdrowe dla dziecka?
Marta Kabulska
ćwiczenia w ciąży, ciężarna kulturystka
Ćwiczenia w ciąży to metoda na szybki powrót do szczupłej sylwetki po porodzie. Zapewniają też solidne przygotowanie do porodu, który jest wysiłkiem porównywalnym do przebycia długiego maratonu. - tłumaczy Katarzyna Sempolska (www.aktywne9miesiecy.pl).

Popularny wśród przyszłych mam jest fitness dla kobiet w ciąży czy aqua-aerobik. Są to formy ćwiczeń lekkie, nieangażujące zbyt mocno mięśni brzucha. Zdecydowanie nie można zaliczyć do nich takich form aktywności fizycznej, jak podnoszenie ciężarów, które jest pasją 35-letniej Lea-Anne Ellison Los Angeles. Zamieszczone przez nią na Facebooku zdjęcia wywołały ogromne poruszenie. 16 000 komentarzy pojawiło się pod fotografią ciężarnej Ellison podnoszącej ciężary 2 tygodnie przed terminem porodu.


Podczas gdy jedni wyrażali uznanie i popierali Ellison, inni wyrażali swe przerażenie.

- Unoszenie takiego ciężaru nad głową jest bardzo niebezpieczne dla kobiety w ciąży. Ćwiczenia to hobby, a nie element niezbędny do życia. Takie nierozsądne podejście stanowi rzeczywiste zagrożenie!


Wśród komentarzy na Facebooku znaleźli się również obrońcy ciężarnej siłaczki. McNiff Nicholas napisał:
- Tak trzymaj dziewczyno! Wyglądasz wspaniale! Znacznie lepiej niż wiele otyłych ciężarnych z podwyższonym ciśnieniem i cukrzycą, które dostają zadyszki po wejściu po schodach.

Sama Ellison również wzięła udział w dyskusji:  - Chciałabym podziękować wszystkim za ich uprzejmość i wsparcie. Przeciwnicy nadal będą mnie nienawidzić i to jest ok. Moje życie dzięki Bogu nie jest ich życiem. Jeszcze raz dziękuje. To dla mnie wiele znaczy otrzymać tyle miłości od społeczności, którą uwielbiam.

W serwisie bodybuilders.com Ellison, która ma także syna w wieku 8 lat i córkę w wieku 12 lat, mówi:  - Zawsze uwielbiałem lekkoatletykę i fitness... Bardzo podobało mi się bycie mamo, ale chciałam być HOT mamą...

 

Ellison nie jest jedyną ciężarną podnoszącą ciężary. 4 lata temu na pierwsze strony amerykańskich gazet trafiła Sarah-Jane Cousins podnosząca 15 kg hantle zaledwie 11 dni przed terminem porodu.

Modelka Nell McAndrew po przebiegnięciu zeszłorocznego maratonu będąc w 20 tygodniu ciąży powiedziała:
 -Kiedy ludzie dowiadują się, że jestem w ciąży, reagują tak samo, jakbym powiedziała im, że piję  lub palę papierosy oczekując na dziecko.

Polscy lekarze alarmują – dźwiganie w ciąży jest niebezpieczne dla matki i dziecka! Przeciążanie organizmu, forsowne ćwiczenia i podnoszenie ciężarów mogą wywołać poronienie lub przedwczesny poród. Zgodnie z polskim ustawodawstwem przyszła mam nie może nosić (w pracy) ciężaru powyżej 5 kg.

Kobiety uprawiające sporty w ciąży (nawet te, wymagające ogromnego wysiłku) są przekonane, że dbając o swoje ciało gwarantują sobie łatwy i szybki poród, a ich aktywność może przynieść dziecku i mamie wyłącznie korzyści.

Czy te kobiety myślą o dziecku, czy wyłącznie o sobie? - czytaj i pisz na forum babyonline.pl
Zakładając, że na co dzień uprawiałabyś mocno wyczerpującą dyscyplinę sportu, czy w ciąży zrezygnowałabyś ze swojego hobby?
Redakcja poleca: Jak można zarazić się gruźlicą? [WIDEO]
Gruźlicą można zarazić się od osoby, która na nią choruje. Na gruźlicę w Polsce wcale nie zapadają przede wszystkim ludzie w podeszłym wieku. Według danych Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc grupy ryzyka nieco się zmieniły i dzieci mogą zarazić się gruźlicą także od osób w średnim wieku.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy