ćwiczenia w ciąży, ciężarna kulturystka

Podnosiła kilkadziesiąt kilogramów w 9 miesiącu ciąży - hobby czy uzależnienie?

Ile może podnieść kobieta na 2 tygodnie przed terminem planowanego porodu? Czy to jest zdrowe dla dziecka?
Marta Kabulska
ćwiczenia w ciąży, ciężarna kulturystka
Ćwiczenia w ciąży to metoda na szybki powrót do szczupłej sylwetki po porodzie. Zapewniają też solidne przygotowanie do porodu, który jest wysiłkiem porównywalnym do przebycia długiego maratonu. - tłumaczy Katarzyna Sempolska (www.aktywne9miesiecy.pl).

Popularny wśród przyszłych mam jest fitness dla kobiet w ciąży czy aqua-aerobik. Są to formy ćwiczeń lekkie, nieangażujące zbyt mocno mięśni brzucha. Zdecydowanie nie można zaliczyć do nich takich form aktywności fizycznej, jak podnoszenie ciężarów, które jest pasją 35-letniej Lea-Anne Ellison Los Angeles. Zamieszczone przez nią na Facebooku zdjęcia wywołały ogromne poruszenie. 16 000 komentarzy pojawiło się pod fotografią ciężarnej Ellison podnoszącej ciężary 2 tygodnie przed terminem porodu.


Podczas gdy jedni wyrażali uznanie i popierali Ellison, inni wyrażali swe przerażenie.

- Unoszenie takiego ciężaru nad głową jest bardzo niebezpieczne dla kobiety w ciąży. Ćwiczenia to hobby, a nie element niezbędny do życia. Takie nierozsądne podejście stanowi rzeczywiste zagrożenie!


Wśród komentarzy na Facebooku znaleźli się również obrońcy ciężarnej siłaczki. McNiff Nicholas napisał:
- Tak trzymaj dziewczyno! Wyglądasz wspaniale! Znacznie lepiej niż wiele otyłych ciężarnych z podwyższonym ciśnieniem i cukrzycą, które dostają zadyszki po wejściu po schodach.

Sama Ellison również wzięła udział w dyskusji:  - Chciałabym podziękować wszystkim za ich uprzejmość i wsparcie. Przeciwnicy nadal będą mnie nienawidzić i to jest ok. Moje życie dzięki Bogu nie jest ich życiem. Jeszcze raz dziękuje. To dla mnie wiele znaczy otrzymać tyle miłości od społeczności, którą uwielbiam.

W serwisie bodybuilders.com Ellison, która ma także syna w wieku 8 lat i córkę w wieku 12 lat, mówi:  - Zawsze uwielbiałem lekkoatletykę i fitness... Bardzo podobało mi się bycie mamo, ale chciałam być HOT mamą...

 

Ellison nie jest jedyną ciężarną podnoszącą ciężary. 4 lata temu na pierwsze strony amerykańskich gazet trafiła Sarah-Jane Cousins podnosząca 15 kg hantle zaledwie 11 dni przed terminem porodu.

Modelka Nell McAndrew po przebiegnięciu zeszłorocznego maratonu będąc w 20 tygodniu ciąży powiedziała:
 -Kiedy ludzie dowiadują się, że jestem w ciąży, reagują tak samo, jakbym powiedziała im, że piję  lub palę papierosy oczekując na dziecko.

Polscy lekarze alarmują – dźwiganie w ciąży jest niebezpieczne dla matki i dziecka! Przeciążanie organizmu, forsowne ćwiczenia i podnoszenie ciężarów mogą wywołać poronienie lub przedwczesny poród. Zgodnie z polskim ustawodawstwem przyszła mam nie może nosić (w pracy) ciężaru powyżej 5 kg.

Kobiety uprawiające sporty w ciąży (nawet te, wymagające ogromnego wysiłku) są przekonane, że dbając o swoje ciało gwarantują sobie łatwy i szybki poród, a ich aktywność może przynieść dziecku i mamie wyłącznie korzyści.

Czy te kobiety myślą o dziecku, czy wyłącznie o sobie? - czytaj i pisz na forum babyonline.pl
Zakładając, że na co dzień uprawiałabyś mocno wyczerpującą dyscyplinę sportu, czy w ciąży zrezygnowałabyś ze swojego hobby?
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy