Ćwiczenia z dzieckiem
fot. Fotolia

Ćwiczenia z dzieckiem mogą być przyjemną zabawą. Zobacz sama

Chcesz ćwiczyć, ale twoje dziecko ci przeszkadza? Wcale tak nie musi być. Zobacz, jak można zabawić dziecko i dokończyć trening.
Monika Karbarczyk
Ćwiczenia z dzieckiem
fot. Fotolia
"Tak z reguły wyglądają nasze treningi" - napisała w poście na Facebooku Sportsmama, znana również jako mama Tymka. I dodaje: "Jeśli mały nie chce współpracować, wymyślam mu jakieś zabawy, a sama kończę trening". Ćwiczenia z dzieckiem wymagają kreatywności i cierpliwości, ale dzięki temu nigdy się nie znudzą. Zamiast wykonywać te same zestawy ćwiczeń można je lekko modyfikować. Ćwiczenie na mięśnie brzucha? Proszę bardzo. Sadzamy dziecko na konia na biegunach, same układamy się na plecach na podłodze. Ręce podkładamy pod głowę, nogi uginamy pod kątem prostym, kładąc stopy na kołkach przytwierdzonych do łba konia na biegunach. Lekko unosimy głowę i barki, nogami odpychamy bujaną zabawkę. 

Zobacz także: Zioła na odchudzanie
 
 
MAMA & TYMUŚ cd

Tak z reguły wygladają nasze treningi ;) Jeżeli Tymuś nie chce współpracować- wymyślam mu różne zabawy- a sama koncze trening ;) Do wypróbowania ;)

Posted by Sportsmama on 20 czerwca 2015

Jeśli chcesz wrócić do formy po ciąży, ale nie masz czasu na chodzenie do klubu fitness, spróbuj ćwiczyć w domu lub podczas spaceru z dzieckiem. Możesz skrzyknąć kilka mam - w grupie będzie łatwiej. Nie szukaj wymówek, tylko baw się dobrze!
Możesz inspirować się ćwiczeniami wykonywamy przez Sportsmamę, czyli Aleksandrę Pierończyk. To instruktorka i trenerka fitness, która po urodzeniu dziecka pokazała, że mama może ćwiczyć w każdych warunkach. 

Polecamy: Kalendarz odchudzania - wróć do formy w 30 dni!
Redakcja poleca: Zobacz najnowszy numer magazynu „Mama Fit&Beauty”
Wracasz do formy po porodzie? Szukasz skutecznej diety odchudzającej lub zabiegu, który pomoże wyszczuplić brzuch? Zajrzyj do magazynu dla aktywnych mam i sprawdź, co radzą eksperci.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy