GRY
 
 

Czarna seria w Ikei. Kolejne dziecko nie żyje

Ostatnio kilka produktów popularnej marki trafiło na czarną listę przedmiotów niebezpiecznych dla dzieci. Kolejne dziecko zmarło przygniecione komodą.

fot. źródło: anglia.today
Ze sklepów wycofano już cymbałki, lampki i peleryny dla dzieci. Ze sprzedaży szafki MALM, która spowodowała już śmierć trójki dzieci, producenci nie chcą rezygnować. 

Komoda Malm

Ted miał 2 –latka, gdy spadła na niego komoda. Niestety nie przeżył, podobnie jak dwójka poprzednich dzieci. Malm jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów, dlatego jego producenci nie planują wycofania go ze sprzedaży. Twierdzą, że za wypadki odpowiadają rodzice, którzy niewłaściwie użytkują produkt.
Rzeczywiście w instrukcji montażu podane jest, by szafka była mocowana do ściany, co zdecydowanie poprawi jej stabilność, a także zminimalizuje szanse na wypadek. Nie każdy jednak wczytuje się dokładnie w instrukcję, a informacja ta, nie jest zapisana w widocznym miejscu na opakowaniu.  Rzecznik Ikei zaznacza – staramy się informować i uczyć, jak ważne jest zabezpieczanie mebli  i przykręcanie do ściany. To ważne szczególnie w przypadku dużych mebli i obecności małych dzieci – dodaje. 
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Peleryna nietoperz LATTJO

Dwa tygodnie temu IKEA zdecydowała się wycofać pelerynę, która blokowała się na szyjach dzieci i utrudniała zdejmowanie. Choć obyło się bez interwencji lekarza, niektórzy rodzice zgłaszali problem zadrapań.


Bębenek LATTJO

W styczniu pojawiła się informacja, by każda osoba, która zakupiła bębenek wraz z pałeczkami, zwróciła je do sklepu. Akcja miała charakter zapobiegawczy, gdyż odkryto, że gumowe nakładki pałeczek, odkręcają się i poluzowują, co może spowodować, że małe dziecko zadławi się nimi w  czasie zabawy.


Lampy

W lutym i marcu wycofano kilka modeli lamp, po tym jak klienci zaczęli zgłaszać się do szpitali z obrażeniami twarzy, wymagającymi zakładania szwów. Okazało się, że w lampach HYBY, LOCK i RINNA szklane klosze miały złe mocowania. Z kolei lampy podłogowe i stołowe GOTHEM miały uszkodzone przewody, które stanowiły duże zagrożenie porażenia prądem.


Wypadki z udziałem dzieci zdarzają się często. Tym bardziej że nasze maleństwa nie potrafią usiedzieć w miejscu. Ciekawskie i wszędobylskie, ciągle eksplorują dom, a potem resztę świata. Wspinanie po meblach jest niestety częścią ich dorastania. Pamiętajmy więc, jak ważny jest właściwy montaż zakupionych mebli, zwracajmy uwagę na informacje o potencjalnych zagrożeniach i dbajmy o bezpieczeństwo dzieci!

Czytaj także: Ikea rozdaje zabezpieczenia mebli. 

Ocena (3 oceny)

4.7
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci