GRY
 
 

Czarne życie - Zaczytane Niedziele

28.10.2012r., godz. 12:00 Kawiarnia Plac Zabaw zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Zaczytane Niedziele! Tym razem na warsztacie temat trudny, ale istotny, a mianowicie śmierć.

kawiarnia plac zabaw
„Pewnego dnia dziadek znalazł w piwnicy nieżywą mysz. Z pudełka na zapałki zrobiliśmy trumnę, a ja pomalowałam elegancki kamień nagrobny.
Zaprosiłam wszystkich na pogrzeb – Emmę, Mateusza, mamę, tatę, babcię i dziadka. Było wspaniale, ale mi i tak zrobiło się smutno. Jak strasznie jest umierać, pomyślałam.
Wiesz – powiedział dziadek. - Niektórzy wierzą, że po
śmierci rodzimy się na nowo. Jako inni ludzie. Lub jako zwierzęta.
No to ja chcę być dzikim koniem w Mongolii – odpowiedziałam.”

„Czarne życie”, najnowsza część „kolorowej” trylogii Amandy Eriksson w kapitalny sposób, z charakterystycznym poczuciem humoru przedstawia przemijanie widziane oczyma dziecka. A uwierzcie, wizja ta baaardzo różni się od naszej, dorosłej.

Zaczytane Niedziele w Kawiarni Plac Zabaw - „Czarne życie” A. Eriksson, wyd. EneDueRabe

ul. Jeżewskiego (przy kortach tenisowych)


wstęp wolny
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj