Przemysław Czarnek
fot. Instagram/ przemyslawczarnek

Minister Czarnek przedstawił aż PIĘĆ WARIANTÓW powrotu dzieci do szkoły

Minister Edukacji narodowej powiedział ostatnio, że istnieje wielka szansa na to, że uczniowie wrócą do szkół po feriach zimowych. Poinformował także, że resort edukacji jest w trakcie pracy nad planami powrotu uczniów do nauki stacjonarnej - jest aż pięć możliwych scenariuszy!
Joanna  Biegaj
Przemysław Czarnek
fot. Instagram/ przemyslawczarnek
Jeszcze niedawno minister edukacji nie chciał potwierdzić oficjalnej daty powrotu uczniów do szkół. Teraz polityk przedstawił możliwe scenariusze wznawiania nauki stacjonarnej. Przemysław Czarnek zaznaczył jednak, że to, czy uczniowie wrócą do szkół, będzie zależało od sytuacji epidemicznej w naszym kraju, a także liczby zakażeń koronawirusem.

Pięć wariantów powrotu do szkół

Minister edukacji poinformował o „intensywnej pracy nad pięcioma wariantami powrotu uczniów do szkół po 17 stycznia”. Czarnek powiedział również, co obejmują scenariusze powrotu dzieci do szkół: „wariant od nauczania hybrydowego w najmłodszych latach po nauczanie hybrydowe we wszystkich klasach od I do VIII w szkole podstawowej i szkołach ponadpodstawowych”.

Rada Konsultacyjna ds. Bezpieczeństwa w Edukacji

Wszystkie ewentualne rozwiązania są dyskutowane przez Radę Konsultacyjną ds. Bezpieczeństwa w Edukacji, a więc przez: przedstawicieli MEN, dyrektorów szkół, kuratorów oświaty, przedstawicieli służb sanitarnych, a także specjalistów chorób zakaźnych i przedstawicieli rodziców. Ma to na celu bezpieczny powrót uczniów do szkół oraz ochronę nauczycieli i całego społeczeństwa.

Usuwanie „komunistycznych reliktów” z podręczników

Poza zamieszaniem związanym z powrotem dzieci do szkół minister edukacji zapowiedział jeszcze jedną zmianę. Niecały miesiąc temu Przemysław Czarnek mówił, że będzie więcej treści patriotycznych w polskich szkołach. Teraz na horyzoncie pojawiła się kolejna modyfikacja – minister edukacji zamierza usuwać z podręczników „komunistyczne relikty i wspomnienia”. Minister edukacji zaznaczył, że ta konieczność wynika z zapisów konstytucyjnych.
 
Źródło: wiadomości.gazeta.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy