Święto Rowerów w Warszawie
fot. materiały prasowe

Czas na rower - już za chwilę

Choć dziś wydaje się to jeszcze mało realne, za kilka dni możemy mieć za oknami prawdziwą wiosnę. Wierzą w to organizatorzy Święta Rowerów, które po raz pierwszy zostanie zorganizowane w Warszawie już 6 i 7 kwietnia.
Małgorzata Wódz
Święto Rowerów w Warszawie
fot. materiały prasowe
Gdy tuż po świętach z wyrzutem sumienia będziesz patrzeć na swoją wagę, proponujemy udział w imprezie, która może poprawić humor wszystkim w niej uczestniczącym. Wszak porcja ruchu, szczególnie na rowerze, to najlepsza metoda na przegonienie złego nastroju. Także u maluchów, którym rower pozwoli pozbyć się nadmiaru zgromadzonej podczas długiej zimy energii. Podczas  imprezy czynne będzie Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym policjanci pomogą dzieciom poznawać podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach. Będzie można się podszkolić z zasad udzielania pierwszej pomocy i przekonać, jak ważne jest zakładanie kasku przed każdą rowerową przejażdżką - o czym przypomną organizatorzy akcji społecznej "Bez kasku nie jadę". Nadarzy się też okazja, by podpatrzeć, z jakich rozwiązań korzystają rowerzyści w Kopenhadze, mieście, które uznawane jest za europejski rowerowy raj. Na nudę na pewno nie będą narzekać łowcy nowości – podczas Święta Rowerów zaprezentowane zostaną najnowsze modele firmy takich jak Electra, Ferrini, Micano, Dahon czy Green Eco. Po takiej porcji rowerowych atrakcji nie pozostaje nic innego tylko wyruszyć na pierwszą wiosenną przejażdżkę. W kasku oczywiście.

Zobacz też: Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze

Przypominamy, ile korzyści jazda na rowerze przynosi dziecku:
– wreszcie może poczuć prędkość, pęd powietrza - jechać naprawdę szybko. 
– czuje się dumne, że zdobyło nową umiejętnośc i może z niej korzystać. 
– usprawnia całe ciało, podczas jazdy na rowerze do pracy zmuszone są wszystkie grupy mięśni
– wpływa na rozwój mózgu. Kiedy dziecko wykonuje nogami ruchy naprzemienne, tworzą się nowe połączenia między półkulami mózgowymi.
– jest spokojniejsze i lepiej śpi, organizm malucha dotlenia się i pozbywa napięcia emocjonalnego i nadmiaru energii.
 
 
Więcej informacji o święcie rowerów znajdziesz TU
 

 

Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy