GRY
 
 

9 rzeczy, których każde dziecko oczekuje od swojego taty, a on o tym nie wie!

Przeczytaj, czego tak naprawdę dzieci potrzebują od taty. Zobaczysz, jakie to łatwe!

czego dzieci oczekują od taty
fot. Fotolia
Ojcowie naszych dzieci są zaangażowani i spędzają z nimi dużo czasu. Pomagają w opiece, dzielimy się z nimi obowiązkami. Przynajmniej powinno to tak wyglądać. Na pewno jest tak, że współczesny ojciec jest bardziej zaangażowany niż ten sprzed 20 lat. Jednak na co dzień, w ferworze pracy, odpowiedzialności i obowiązków, łatwo jest się zagubić i przeoczyć ważne rzeczy. Te małe, ale najistotniejsze. Dlatego mamy dla was, tatusiowie, ściągawkę: oto 9 prostych rzeczy, których dzieci od was potrzebują:

Zatańcz z nimi

Nawet jeśli nie umiesz tańczyć, dziecku i tak będzie się podobało! Dzieci kochają taniec i uwielbiają wygłupy do muzyki! Zorganizuj domową dyskotekę, puśćcie muzykę i powygłupiajcie się. Nawet nie uwierzysz, jak bardzo to was do siebie zbliży! Takie tańce to wspaniała okazja do budowania więzi.

Zgłoś się do testowania i zdobądź 1 z 200 opakowań Enfamil Premium 3!
Redakcja poleca: Czym jest współczesne ojcostwo? [WIDEO]
Zdaniem socjologa współcześni ojcowie zdecydowanie więcej czasu spędzają ze swoimi dziećmi. Jaki jest dzisiejszy tata?

Poczytaj dziecku, tato

Znajdź jak najczęściej czas, żeby poczytać z dzieckiem książkę. Nawet, jeśli samo już umie czytać, będzie zachwycone, kiedy to ty przeczytasz mu rozdział książki. Idealnie byłoby, gdyby wieczorne czytanie było codziennym wieczornym rytuałem w każdym domu. Jest wiele powodów, dla których warto dzieciom czytać książki. 

Zaskocz je

Zaskocz swoje dzieci od czasu do czasu. Weź wolne w pracy albo wróć wcześniej do domu. Zabierz dzieci na spacer w weekend, zaproś je do kina, wymyśl jakąś super atrakcję. Dzieci kochają niespodzianki i trudno im się dziwić – kto ich nie lubi? To prosta droga do tytułu "najlepszy tata świata"!

Opowiadaj dzieciom historie

Jedną z rzeczy, które dzieci kochają najbardziej na świecie, jest słuchanie opowieści o tym, co ich rodzice robili, kiedy byli mali. Opowiadaj swoim dzieciom różne historie z dzieciństwa, zobacz z jaką fascynacją będą ich słuchać!

Oglądajcie rodzinne zdjęcia

Podobnie do historii z dzieciństwa działa oglądanie rodzinnych zdjęć – możecie oglądać stare albumy ale też zdjęcia z czasów, kiedy wasze dzieci były malutkie. Dzieci uwielbiają oglądać zdjęcia (te z sobą chyba najbardziej...), a to też idealna okazja do opowiadania ciekawych historii i snucia wspomnień! 

Ugotuj coś!

Nie ma to jak domowy posiłek. Wiadomo, mama gotuje najlepiej na świecie, ale jajecznica przygotowana przez tatę to prawdziwe mistrzostwo świata! I nieważne, czy gotujesz regularnie, czy umiesz tylko ugotować wodę na herbatę – dzieci będą zachwycone wszystkim, co dla nich przygotujesz. 

Zabierz dzieci do pracy

Oglądaliście "Mary Poppins"? Jest tam taka scena, w której ojciec zabiera dzieci do pracy. One co prawda nie są zachwycone, bo wolałyby iść puszczać latawce, ale my zakładamy, że ty robisz takie rzeczy z dziećmi regularnie, dlatego taka wycieczka do twojej pracy – pokazanie im miejsca, gdzie pracujesz, swojego stanowiska pracy, będzie dla dzieci niezwykle ciekawą przygodą, którą będą długo pamiętać!

Zjawiaj się...

...na przedszkolnych przedstawieniach, szkolnych wywiadówkach, jasełkach, piknikach i zawodach. Interesuj się ich hobby, wspieraj ich w ich pasjach, zawoź na zajęcia dodatkowe i kibicuj podczas uprawiania sportów! To znaczy dla nich więcej od najdroższych prezentów!

Przytulaj

Przyjęło się, że okazywanie czułości to działka mamy. Nic bardziej mylnego! Malutkie dzieci potrzebują przytulania i noszenia, starsze też potrzebują czułości. Nie wstydź się okazywania miłości. Przybijaj piątki, przytulaj przed wyjściem, dawaj buziaki.

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj