GRY
 
 

Czego Pan Szkieletor może nauczyć rodziców?

Dzieci muszą być przewożone są w fotelikach i przypinane pasami. Czy robimy to prawidłowo? Koniecznie zobaczcie!

Pan Szkieletor
fot. FB Ashley Kulm
Wiele lat zajęło nauczenie rodziców, by dzieci przewożone były we właściwych dla ich wieku, wagi i rozmiaru fotelikach. Niestety, nadal jeszcze nie stosują się do zaleceń producentów i niewłaściwie użytkują foteliki. Ma im w tym pomóc Pan Szkieletor, który pokazuje, jak powinno wyglądać dziecko prawidłowo przypięte w foteliku. 

Po co jest ten klips?

Czy zdarzyło Ci się zignorować klips który doczepiony jest do pasów? Jeżeli tak, to wiesz o czym mowa. Klips, który ściąga pasy, by nie zsunęły się z ramion dziecka, często smętnie wisi na różnej wysokości. Przeważnie tam, gdzie się sam zsunie. Mało kto pamięta, że klips ten musi być na wysokości klatki piersiowej (mniej więcej tuż nad piersiami), by spełniał swoją rolę. Wtedy dziecko jest w pełni zabezpieczone przed wypadnięciem z fotelika w czasie kolizji.5-punktowe pasy bezpieczeństwa dotyczą zwłaszcza maluchów, które powinny być dodatkowo zabezpieczone. Pasy często niestety zbyt luźne nie dają bezpieczeństwa. 
Ashley Culm, pomysłodawczyni Pana Szkieletora od lat walczy o bezpieczne przewożenie dzieci. Liczy na to, że ilustracje będą lepiej przyswajalne dla rodziców i bardziej do nich przemówią. Ustawienie klipsa we właściwej pozycji nie zajmuje dużo czasu, ale często o tym zapominamy, lub nie znajdujemy na to czasu w ciągłym biegu.

Czy w Twoim foteliku jest taki klips? Używasz go?

Przeczytaj także: Czy wiesz jak bezpiecznie przewozić swoje dziecku w foteliku?- zrób test!
 
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.
Doładuj
Przeładuj